Bakan Kurum imar barışı başvuru sayısını...

Bakan Kurum imar barışı başvuru sayısını açıkladı

İmar Barışı için başvuru yapanların tam sayısı az önce açıklandı. Bakan Kurum, İmar Barışı sürecinde Yapı Kayıt Belgesi almak için müracaat yapan vatandaşların sayısını açıkladı.

Bakan Kurum imar barışı başvuru sayısını açıkladı
Editor: Hakan A.
09 Ağustos 2018 - 11:42

Hızla devam eden İmar Barışı süreci kapsamında müracaat rakamları açıklandı. Bakan Kurum, imar barışından faydalanmak için şimdiye kadar başvuru yapanların sayısını açıkladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 9 Ağustos 2018 - İstanbul

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın, e-Devlet üzerinden yapılan başvurularda büyük bir yoğunluk yaşandığı ifade edilirken Bakan Murat Kurum, gazetecilerle bir araya geldi. Bakan Kurum, imar barışına şu ana dek 3 milyon 780 bin kişinin başvurduğunu da açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bakanlığın üzerine düşen "100 günlük icraat programı" kapsamında önemli adımları bir bir atmaya başladığını söylerken, imar barışı konusunun da bu program içerisinde yer aldığını hatırlattı.

Yapı Kayıt Belgesi almak için e-Devlet aracılığı ile başvuru yapan kişi sayısı hakkında güncel bilgileri paylaşan Bakan Kurum, "imar barışıyla ilgili de bilgi vererek şu ana dek 3 milyon 780 bin vatandaş başvurdu" dedi.

İmar Barışı kapsamında başvuruların 31 Ekim tarihine kadar devam edecek.