Bakan Varank'tan son dakika Kanal İstanbul açıklaması

Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olacak Kanal İstanbul projesi ile alakalı hazırlıklar devam ediyor. Kanal İstanbul'un gerekliliğine ilişkin Bakan Varank'tan son dakika açıklaması geldi.

Bakan Varank'tan son dakika Kanal İstanbul açıklaması
Editör: Hakan A.
05 Ağustos 2020 - 15:45 - Güncelleme: 05 Ağustos 2020 - 15:59
Dünya genelinde ses getiren ve pek çok ülkenin karşı çıktığı Kanal İstanbul projesi için Bakan Varank açıklamada bulundu. Kanal İstanbul projesi ile alakalı olarak çalışmalar devam ederken, diğer taraftan dev projeyi isteyenler olduğu ve istemeyenler arasında kamuoyunda tartışmaları sürüyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 5 Ağustos 2020 - İstanbul


Dünya'nın önemli kanal yolu projeleri arasında yer alacak, çalışmaları ise halen devam eden Kanal İstanbul projesinde geri sayım sürüyor. 

4 Ağustos tarihinde Lübnan'ın Beyrut kentinde meydana gelen elim patlama Dünya gündeminde geniş yankı bulurken, Kanal İstanbul projesinin gerekliliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kanal İstanbul projesine atıfta bulunarak, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Bakan Varank twitter hesabından yaptığı paylaşımında, 'Hepimizin yüreğinin yandığı patlamaya neden olan 2750 ton amonyum nitrat, 6 sene önce Beyrut’a giderken İstanbul Boğazı’ndan geçti. Sayın Cumhurbaşkanımızın ısrarla üzerinde durduğu Kanal İstanbul basit bir konu değil, Türkiye için stratejik bir güvenlik meselesidir.' ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum