Bakanlık, 57 isim hakkında ihale yasağı getirdi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı pek çok ilde Belediyelerden ihale alan isimler ile alakalı 57 kişi için ihalelere katılma yasağı getirdi. İşte ihalelere katılamama yasağı cezası verilen isimler.

Bakanlık, 57 isim hakkında ihale yasağı getirdi
Editor: Gökay Demirezen
26 Şubat 2019 - 08:00 - Güncelleme: 26 Şubat 2019 - 08:02

Türkiye genelinde özelikle Belediyelerden ihale alan şirket ve bu şirket yöneticileri ile alakalı denetimler hızla devame diyor. Bakanlık, ülke çapında yaptığı incelemeler sonucunda çok sayıda isim hakkında ihale yasağı getirdi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 26 Şubat 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke çapında Belediye ihalelerine katılan firma ve kişilere ilişkin denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bakanlık bu kapsamda yapılan incelemeler sonucunda 57 isim ile alakalı usulsüzlük belirleyerek ihale yasağı getirdi.

Her ay düzenli olarak yapılan denetimler ve incelemeler kapsamında Bakanlık ihale alan firmalara ceza yağdırmaya devam ediyor.

Konuyla alakalı Resmi Gazete'nin 26 Şubat tarihli sayısında yer alan bilgilere göre, Türkiye'nin pek çok ilinde belediyelerden ihale alan firma ve isimlere yönelik ihalelere katılamaktan yasaklama kararı verildi.

Bu kapsamda Antalya iline bağlı Kaş ilçesi başta olmak üzere, Gaziantep Şahinbey ilçesi, Karabük Safranbolu, Mersin Tarsus, Balıkesir Edremit, Bursa Mustafakemalpaşa ve Trabzon ili Çaykara ilçesinde belediyelerden ihale alan toplam 57 isim hakkında ihale yasağı kararı verildi. ihalelere katılmaktan yasaklama kararı verilen isimleri görmek için altta verilen ilgili Resmi Gazete kararlarını okuyabilirsiniz.

26 Şubat tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 30 isim hakkında kararın ayrıntılarını okumak için tıklayın.

27 farklı iism ile alakalı verilen ihale yasağı kararının ayrıntılarını görmek için tıklayın.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum