Bakanlık az önce açıkladı: Gelir Vergisi Beyan süresi 30 Nisan'a uzatıldı

Gelir vergisi ödeyecekler dikkat! hazine ve Maliye Bakanlığı, gelir vergisi beyanname süresini 30 Nisan tarihine uzattı.

Bakanlık az önce açıkladı: Gelir Vergisi Beyan süresi 30 Nisan'a uzatıldı
Editör: Hakan A.
17 Mart 2020 - 13:05
Koronavirüs kapsmında alınan tedbirler sonrası gözlerin çevrildiği ekonomik paket henüz açıklanmadı. Hazine ve Maliye Bakanlığı ise ilk destek paketini Gelir Vergisi kapsamında açıklamış oldu. Bu çerçevede Gelir vergisi beyanında süre 30 Nisana kadar uzatıldı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 17 Mart 2020 - İstanbul

Türkiye genelinde dün gece itibariyle başlayan tüm mekanların kapatılmasından sonra hükümet bazı önemli ekonomik tedbirler için düğmeye basmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 18 Mart Çarşamba günü açıklayacağı ekonomik tedbirler kapsamında neler var henüz bilinmezken, Hazine ve Maliye Bakanlığı ilk önlemini gelir vergisi beyanına ilişkin aldığını duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı son dakika duyurusunda, '31 Mart 2020 tarihine kadar verilmesi gereken yıllık gelir vergisi beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri 30 Nisan 2020 gün sonuna kadar uzatılmıştır. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'
dedi.

 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum