Bitcoin sert düşüşle çıldırttı! BTC 255 Bin TL seviyelerine kadar düştü

Kripto para birimlerinde yaşanan sert düşüşler özellikle Bitcoin (BTC) yatırımcısını çıldırttı.

Bitcoin sert düşüşle çıldırttı! BTC 255 Bin TL seviyelerine kadar düştü
Editör: Hakan A.
11 Ocak 2021 - 14:18
Bitcoin yatırımcısı geceyi uykusuz geçirdi. Son 24 saate yaşanan artış ve düşüşler BTC yatırımcısını uyutmadı. Anlık yükselişlerle inanılmaz fırsatlar sunan Bitcoin (BTC) sert bir düşüşle yatırımcısını adeta ürküttü.  Aralık itibariyle uçuşa geçen BTC fiyatları nedeniyle cazibe merkezi haline gelen Kripto para borsalarında işlem hacimleri milyon dolarlarla ifade ediliyor. 

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 11 Ocak 2021 - İstanbul


Türkiye'de on binlerce küçük büyük yatırımcı son günlerde aşırı yükselen Bitcoin ile yatıp kalkmaya başladı. Dün itibariyle sert düşüşler yaşanan piyasalarda bu sabah uyananlar ise gözlerine inanamadı. BTC fiyatları 24 saat içerisinde uzun süren yükselişi sonrasında sert bir düşüş yaşadı.

Kasım ayında sinyal çakan ve Aralık ayı başlarında başlayan BTC yükselişi tam bir kabusa dönüştü. Altından kaçan, Dolar ve diğer yatırım araçlarından kaçan pek çok yatırımcı Bitcoin borsalarına koştu. Cazibe merkezi haline gelen kripto para borsalarında milyon dolarlık işlemler dönmeye başladı. Dün akşama kadar sert yükselişler gösteren BTC fiyatları aniden düşüş trendine girdi. Sert yükseliş dalgasının ardından yaşanan ani düşüşler nedeniyle yatırımcı saç baş yoldu.


BORSALAR PATIR PATIR ÇÖKTÜ

Ani yükseliş ve düşüşlerde yatırımcılar en büyük sorunu işlem gerçekleştirdiği borsalarda yaşadı. Alım satım emri vermekte zorlananlar ani satış ve alış işlemlerini gerçekleştiremedi. Türkiye'nin iki önemli borsası Paribu ve BtcTürk uygulamaları kilitlendi, işlem yapılamaz hale geldi. Vatandaş zaten kaybederken borsalarda yaşanan alım satım emirlerinin zamanında yerine getirilememesi nedeniyle büyük şok yaşandı. Elinde avucunda olanı bu borsalara yatırınaların pek çoğu ise sabahın ilk ışıklarıyla ikinci şok dalgasını yaşadı.

BTCTürk ve Paribu böyle isyan ettirdi

BTC KURU SABAH 260 BİN TL BANDINA ÇEKİLDİ

Gece başlayan Bitcoin fiyatlarındaki düşüşler sabahın ilk ışıklarına kadar dalgalı bir şekilde sürdü. Sabah saatlerinde işe gitmek için kalkan yatırımcı BTC fiyatlarını görünce adeta ikinci şok dalgasını yaşadı.

 Gece 12:00 sıralarında 290 Bin  TL bandında gezinen 1 BTC fiyatı sabah saat 06:00'da 260 Bin TL bandına gerilemişti. Yaşanan büyük düşüş şu saate kadar dalgalı bir seyir izliyor. Uzmanlar ise bunun bir düzeltme olduğunu doğruluyor. 


bitcoin btc son 24 saat işlem grafik

YORUMLAR

  • 0 Yorum