Reklamı Geç
Bolu’daki orman yangını söndürüldü, soğutma çalışmaları...

Bolu'daki orman yangını söndürüldü, soğutma çalışmaları sürüyor

Bolu Gerede'de yaşanan orman yangınına ilişkin söndürme işlemleri tamamlandı, soğutma çalışmaları sürerken 6 hektarlık alan kül oldu.

27 Kasım 2016 - 08:13

Bolu iline bağlı Gerede ilçesinde bulunan ormanlık alanda çıkan orman yangınını hakkında son dkaika bilgileri gelmeye devam ediyor. Bollo Gerede'deki orman yangını söndürme ekiplerinin yoğun çabaları sonucunda kontrol altına alındığı, yangının söndürülmesinin hemen ardından ise bölgede geniş çaplı soğutma çalışmalarına başlandığı kaydedildi.

Yaşanan orman yangınına ilişkin ediilen ilk bilgiye göre, Bolı'da Gerede ilçesindeki Davutbeyli köyü Kandak Mahallesi mevkisinde bulunan geniş ormanlık alan içerisinde, henüz belirlenmeyen bir nedenle yangın çıktığı kaydedildi. Yangının haber alınması üzerinde bölgeye çok sayıda itfaiye ve orman yangın söndürme ekipleri sevk edildi.

Yaşanan yangına müdahale için ormanlık alanda, örtü yangını ve zaman zaman da tepe yangını olarak etkili olan yangın Bolu, Gerede, Mengen, Aladağ ve Mudurnu Orman İşletme Müdürlüklerine bağlı arazözlerle Gerede Belediyesi itfaiye ekipleri ve İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan iş makinelerinin saatler süren hassas müdahaleleriyle çıkan yangının güçlükle kontrol altına alınarak söndürüldüğü ifade edilirken, ekipler hızla soğutma çalışmalarına başladıkları gelen haberler arasında.

Yangın söndürme çalışmalarına yaklaşık 60 orman personeli, köylüler ve orman işçileri 6 arazöz, 2 ilk yangına müdahale aracı, 2 Greyder ve 1 su tankeriyle müdahalede bulunurken, Bolu iline bağlı  Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler yangının meydana geldiği alanda soğutma çalışmasına başladıkları kaydedildi. Yangın sonucunda ise 6 hektarlık bir alanın çıkan yangında adeta kül olduğu, daha fazla büyümeden yangının kontrol altına alınarak söndürme çalışmalarının başarıyla tamamlandığı gelen haberler arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..