Reklamı Geç
Borç yapılandırmada son gün bugün - Online başvuru için...

Borç yapılandırmada son gün bugün - Online başvuru için gib.gov.tr

Milyonlarca mükellef için yeniden yapılandırma fırsatında bugün son gün. Maliye Vergi borcu, SGK prim borcundan idari para cezalarına, öğrenim ve harç kredilerinden trafik cezalarına kadar yeniden yapılandırma yapmak isteyenler başvurularını yapmak zorunda.

25 Kasım 2016 - 11:02

Milyonlarca kişiye adeta af gibi getirilen borçların yeniden yapılandırmasına ilişkin başvurularda bugün son gün. Maliye Bakanlığı, SGK ve diğer cezalara ilişkin yapılandırmalarını yapmayan bu fırsatı bugün itibariyle kaçıracaklar. Zira yapılandırma için başvurular gün sonuna kadar yapılabilecek. Henüz bir uzatma haberi gelmesede yeniden yapılandırmalar bugün son bulacak.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Kasım 2016 - İstanbul

Uzmanlara göre, Yeniden yapılandırma başvurularının yoğunluğu, oluşan kuyrukların devam etmesi durumunda bir ihtimal hafta sonu veya hafta içinde belli güne kadar yapılandırma başvurusu uzatma ihirtimali olabilir. Fakat son gün dolayısıyla oldukça yoğun bir kuyruğun bulunduğu alakalı yerlerde memurlar geç saatlere kadar mesai yapacakları ifade edildi. Konuya ilişkjin açıklama yapılırken, "vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla tüm vergi daireleri bugün saat 21.00’a kadar memurlar başvuruları alacak" dedildi.

Teknolojik alt yapısı ile her türlü işlemlerin gerçekleştirildiği internet sitesi üzerinden başvuru yapmak isteyenler zamandan tasarruf edebilecekler.

Online başvuru yapmak isteyenler için tek adres mevcut. O da vergi dairesine giderk değil internet ortamında, Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesi (www.gib.gov.tr) üzerinden başvurularını beyan edebilecekler.

Vergi borcu olanlar, SGK prim borcu bulunanalar, trafişk cezaları, gümrük vergileri, harç kredisi, sosyal güvenlik destek primleri, genel sağlık sigortası primleri ile alakalı borcu bulunanlar 6, 9, 12, 18 ay gibi taksit seçenekleriyle borrçlarını yeniden yapılandırabilecekler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..