Borsa İstanbul Pay Piyasalarında Rekor

Türkiye-Amerika arasında Barış Pınarları harekatı ile alakalı sıcak gelişmeler yaşanırken, diğer taraftan ülke ekonomisi Trump'ın attığı tweetler nedeniyle gün boyu dolar ve Borsa İstanbul'da önemli hareketlilikler yaşandı. Borsa İstanbul günü rekorla kapattığını duyurdu.

Borsa İstanbul Pay Piyasalarında Rekor
Editor: Hakan A.
08 Ekim 2019 - 21:36 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 09:22

Türkiye'de ve Dünya'da ilk gündem maddeleri arasında yer alan Türkiye'nin Suriye topraklarında güvenli bölge inşaa etmek için terör örgütlerine yönelik düzenleyeceği Barış Planları harekatına kilitlenmiş durumda. Diğer taraftan Amerika Başkanı Donald Trump tarafından atılan tweetlerin Türkiye ekonomisine yansımaları da yakından takip ediliyor.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 8 Ekim 2019 - İstanbul


Günün son dakika gelişmesi Borsa İstanbul'dan geldi. Suriye topraklarında güveli bölgenin inşaası için düzenlenecek sınır ötesi harekatı için gei sayım ve askeri hareketlilik büyük bir hızla devam ediyor. 

Dün itibariyle Amerika'da da Beyaz saray ve Pentagon kaynaklı mesajlar gündemdeki yerini korurken, Türkiye ekonomisi Rahip Branson olayında yaşanan ekonomik darbe girişimi kadar etkilenmedi. 

ABD Başkanı Trump tarafından yapılan "ekonomominizi bitiririm" tweeti, piyasaların açılmasıyla dolar kurunun artışına neden oldu. Fakat bu artış fazla uzun sürmedi gün içerisinde piyasalar olumlu tepki vererek düşüşe başladı.

borsa istanbul rekor

Diğer taraftan Borsa İstanbul'dan rekor geldi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Bugün Pay Piyasası’nda 3.538.186.803  işlem miktarı ile rekor kırılmıştır. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum