Bu Projeyle Bursa'nın Tarihi Güzelliği Ortaya Çıkacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugün Bursada'ydı. Bursa'da Basın Açıklaması yapan Bakan Kurum, Bursa'nın tarihi güzelliklerini gün yüzüne çıkaracak çok önemli bir projenin başlatılacağının müjdesini verdi.

Bu Projeyle Bursa'nın Tarihi Güzelliği Ortaya Çıkacak
Editör: Hakan A.
08 Kasım 2019 - 17:28

Bugün Bursa'yı ziyaret eden Bakan Kurum, vali, milletvekilleri ve belediye başkanları ile Bursa’nın bugünü ve geleceğini istişare etti.

Bakan Murat Kurum, vatandaşa daha iyi hizmet verecek adımları atmak istediklerini ve Bursa'ya çok özel bir proje kazandırılacağını duyurdu.

Emlak Pencerem - 8 Kasım 2019 


Bakanlığımızı İlgilendiren Tüm Talepleri Aldık

''Şehirde yıllardır vatandaşımızın problem olarak gördüğü Çekirge bölgesinde olsun yine tarihi bölgemizde olsun yıllardır bitmeyen metruk bina dediğimiz, yıkılma riskli olan bina dediğimiz, deprem riski olan binaların yıkımını kararlı bir şekilde yapacağız. Ecdadın bize bıraktığı eserleri gölgeleyecek, önüne çıkacak, vatandaşımız nezdinde siluetini bozacak tüm yapılara ilişkin de bu duruşumuzu sergileyeceğiz. Bunun dışında Büyükşehir Belediyemizde ilçelerimizde çevreye ve doğaya, alt yapıya, içme suyu Kanalizasyon Arıtma Tesisine ilişkin bir çok projeyi de Bakanlığımız İller Bankası Genel Müdürlüğümüz bünyesinde bir kısmını yurt dışı kaynaklardan bir kısmını yine bankamız bünyesinde çözmek suretiyle 2023 e kadar yapmış olduğumuz o manifesto çerçevesinde bu projeleri kısım kısım yapmak ve vatandaşımıza daha iyi hizmet verecek adımları atmak istiyoruz. Bunun dışında Bursamızın tamamına hitabet etmek için yapılması gereken projeleri ilçe Belediye başkanlarımızla da istişare ediyoruz. İlçemizin ihtiyaçları araç gereç noktasında olsun kentsel dönüşüm, millet bahçesi noktasında olsun Bakanlığımızı ilgilendiren tüm konulara ilişkin tüm talepleri aldık hızlı bir şekilde sahada uygulamak suretiyle vatandaşımıza daha iyi hizmet verecek adımları atmak istiyoruz.''Bursa İçin Ülkemiz İçin Çok Önemli Bir Proje 

''Bursa için ülkemiz için gerçekten çok önemli olduğunu düşündüğümüz bir projeyi bugün kararlaştırdık ve yapımına da inşallah başlayacağız. Proje Ulu Camii ve etrafında tarihi hanlar bölgesinde tarihi siluetimizi bozan yapılara ilişkin bir kamulaştırma süreci başlatacağız. 430 bin metrekarelik tarihi Bursa dediğimiz alanımızı yenilemek, restorasyonlarını yapmak, tarihi binaları gün yüzüne çıkartmak Cephe Sağlıklaştırma Projelerini, Aydınlatma Projelerinin, kaldırımlarının, yollarının, bilhassa bu bölgedeki tüm iyileştirmelerinin yapılacağı çok önemli bir projeyi inşallah başlatmış oluyoruz. Bu noktada Belediyemiz Bakanlığımızla ortak bir çalışma yürütecek ve bu çalışma çerçevesinde ecdadın bize bıraktığı emanetleri gün yüzüne çıkaracak çok özel bir projeyi Bursamıza kazandırmış olacağız.''


YORUMLAR

  • 0 Yorum