Çağlar Göğüş, Doğan Grubu İcra Kurulu Başkan ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak atandı

Çağlar Göğüş, Doğan Grubu İcra Kurulu Başkan ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak atandı

Doğan Şirketler Grubu'nda Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Ataması yapıldı. Doğan Grubu İcra Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği görevlerine Çağlar Göğüş getirildi.

Editor: Hakan A.
12 Aralık 2018 - 13:58

Doğan Şirketler Grubu'nda son dakika atama kararı... Doğan Holding'den yeni atama açıklaması!

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 12 Aralık 2018 - İstanbul


Doğan Şirketler Grubu'nda İcra Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği için atama gerçekleştirildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklama ile yeni atamaya ilişkin detaylar paylaşıldı.

Şirketten yapılan KAP açıklamasında, "Yapılacak ilk genel kurul toplantısında pay sahiplerimizin onayına sunulmak üzere, Yönetim Kurulumuz'un 12.12.2018 tarih ve 55 sayılı Kararıyla, Şirketimiz'de İcra Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği görevlerine Çağlar Göğüş getirilmiştir. Çağlar Göğüş Yönetim Kurulu'ndaki "murahasslık" ve İcra Kurulu Başkanlığı görevlerine 15.01.2019 tarihi itibariyle başlayacaktır." denildi.

Çağlar Göğüş kimdir?

 Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olup, Florida Universitesi'nde MBA yaptıktan sonra iş hayatına 1996 yılında Coopers & Lybrand (şimdi PwC)‘da kıdemli Analist olarak başladı. Arthur Andersen ve AT Kearney'de analist ve danısmanlık görevleri sonrasında, 2000 yılında Peppers&Rogers Grubu'na katıldı. Daha sonra Peppers&Rogers şirketinin uluslararası ortağı olan ve bu şirketin satışı sonrası, tüm bölgelerden sorumlu Genel Müdür olarak görevine devam eden Göğüş, Peppers&Rogers'ın hem EMEA, hem diğer bölgelerdeki büyümesinde önemli rol oynadı. Geniş bir coğrafyada ellinin üzerinde büyük şirket ve düzenleyici kurum için yürüttüğü danışmanlık çalışmalarıyla, özellikle stratejik büyüme ve dönüşüm konularında uzmanlaştı. Klasik ekonominin yanı sıra yeni ekonomi dünyasında da derin deneyimler kazandı.

Çağlar Göğüş, Doğan Grubu'na 2015 yılında Hürriyet Gazetecilik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldı. Bu görevi bir yıl yürüttükten sonra Hürriyet Gazetecilik'te İcra Kurulu Başkanlığı görevini iki yıldan fazla bir süre üstlendi. Bu görevi süresince dijital dönüşüm, verimlilik, karlılık, iş süreçlerinin yeniden tanımlanması, Hürriyet Emlak'ın kurumsallaşması gibi önemli projeleri yürüttü.

Çağlar Göğüş evli ve biri kız biri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

Yönetim Kurulu Üyemiz Yağmur Şatana ise bugün (12.12.2018)  itibariyle Şirketimiz'deki Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden ayrılmıştır.