Reklamı Geç
Cazibe Merkezleri’ne büyük destek Resmi Gazete’de

Cazibe Merkezleri'ne büyük destek Resmi Gazete'de

Cazibe Merkezleri Programının uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar hakkında alınan yeni kararlar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

11 Ocak 2017 - 08:35

Cazibe Merkezleri Programı kapsamında işletmelere büyük destek ön gören yeni kanun Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Ocak 2017 - İstanbul

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cazibe Merkezleri Programı uygulaması kararına ilişkin ayrıntılar haberimizde.

Cazibe Merkezleri Programının uygulanmasına ilişkin yapılan son değişiklikler kapsamında amaçlanan, imalat sanayii ile çağrı merkezi ve yeni yatırım projeleri ile imalat sanayiinde yer alan yarım kalmış ya da yatırımı tamamlanarak işletyme sermayesi yetersizliği nedeniyle işletmeye geçememiş veya kısmen geçmiş yahut başka sebeplerle faaliyet gösteremeyen tesislerin yeniden ekonomiye kazandırılması için sağlanacak yatırım ve işletme dönemi desteklerini kapsadı kaydedildi.

Ekli "Cazibe Merkezleri Programının Uygulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Karar"ın yütülüğe konulması; 14 /10/1999 tarihli ve 4456 sayılı Kanunun ek 1'inci maddesi ile 4/1/2002 tarihli ve 4734 sayılı Kanunun geçici 17'inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 28/11/2016 tarihinde kararlaştırılmış ve bugünkü Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzalamasıyla resmen yürürlüğe girdi.

Karara ilişkin yapılan değişiklikleri yeni yasayı buradan okuyabilirsiniz.

Cazibe Merkezleri Programı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..