Ceylan inşaat olarak herkesin ev sahibi olmasını istiyoruz

Ceylan inşaat olarak herkesin ev sahibi olmasını istiyoruz

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, inşaat ve gayrimenkul sektörünün Türkiye ekonomisinin itici gücü olduğunu, Ceylan olarak herkesin ev sahibi olmasını istediklerini söyledi.

09 Ekim 2017 - 11:56

Markalı konut üretiminde son yıllarda adından sıkça söz ettiren Ceylan İnşat, yeni projelerle ekonomiye desteğini devam ettirirken son projesi Zer Kartal ile bölgeye yeni bir soluk getirecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 09 Ekim 2017 - İstanbul

İnşaat ve gayrimenkul sektörü, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinin başında geliyor. Sektörün GSMH’deki payı yüzde 20, iş gücü istihdamındaki payının yüzde 25'lerde olduğu düşünüldüğünde, 2017 yılından sektörün beklentisi oldukça yüksek. Bu beklentiyi ikinci çeyrek rakamları da destekliyor. Türkiye İstatistik Kurumu da (TÜİK) açıkladığı ikinci çeyrek rakamlarına göre; Türkiye ekonomisi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,1 büyüdü. Gayrisafi yurt içi hâsıla ise yüzde 3,2 arttı. Bu büyümede inşaat ve imalat sanayi başı çekti.

“Ceylan olarak herkesin ev sahibi olmasını istiyoruz”

Bu farkındalıkla inşaat sektörünün kentsel dönüşüm projeleriyle hızla yol kat ettiğini söyleyen Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, sektörün Türkiye ekonomisinin itici gücü olduğunu söyledi. Ceylan İnşaat’ın Türkiye’nin 2023 yıl hedefleri doğrultusunda kiracıları ev sahibi yaparak ülke ekonomisini desteklemek istediğinin altını çizen Muammer Ceylan, “Kiracıyı ev sahibi yapma hedefimiz bulunuyor. Toplumun her kesimi için özgürce yaşanabilecek yapılar inşa ediyoruz. Modern yaşamın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen kaliteli ve güvenilir yaşam alanları yaratmak için çalışıyoruz. Toplumun her kesimi için özgürce yaşanabilecek sosyal alanlar yaratmak için ekonomikliği, estetiği ve güvenliği bir arada sunmayı hedefliyoruz. Yapı alanında kalıcı çözümleri sunmak olan hizmet anlayışımızı ‘Önce İnsan’ prensibiyle birleştiriyor, konut sahibi olmak isteyen müşterilerimizi faiz ve vade kıskacından kurtarıp peşin fiyatına vadeli satışlar yaparak sürdürüyoruz” dedi.

Ayrıca Türkiye inşaat sektörünün Türkiye’nin en büyük istihdam sağlayan kollarından biri olduğun tekrar hatırlatan Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, sektörün tek başına yüzde 8, sektöre bağlı 250 yan sektör çalışanıyla da bu oranın yüzde 25’i bulduğunu aktardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..