Coğrafi Bilgi Sistemleri hakkında son dakika kararnamesi

Cumhurbaşkanlığı kararnameleri kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemleri hakkında önemli değişiklikleri içeren yeni bir kararname bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Coğrafi Bilgi Sistemleri hakkında son dakika kararnamesi
Editor: Hakan A.
07 Kasım 2019 - 09:25 - Güncelleme: 07 Kasım 2019 - 09:28

Türkiye genelinde kullanıma sunulan coğrafi bilgi sistemi ile alakalı son dakika önemli bir düzenleme yapıldı. Pek çok kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılan coğrafi bilgi sistemi yapılan son değişiklikle kurumlar arası koordinasyon sağlanacak. İşte 2019 coğrafi bilgi sistemi düzenlemesi ve ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 7 Kasım 2019 - İstanbul


Türkiye'nin tüm kamu kurum ve kuruluşlarında kullanımda olan coğrafi bilgi sistemi için büyük bir düzenleme bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Bu cumhurbaşkanlığı kararnamesinin amacı coğrafi bilgi sistemleri ile Ulusal Coğrafi Bilgi Sistemi  ve altyapısına ilişkin; kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyonun sağlanması, hedef ve stratejilerin oluşturulması, coğrafi ve temaları içinde yer alan coğrafi veri ve bilginin üretilmesi ve güncelliğinin sağlanması, yönetilmesi, kullanılması, erişimi, güvenliğinin sağlanması, paylaşılması ve dağıtılmasına yönelik usul, esas ve standartlar ile bu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi kapsamında oluşturulan kurulların, kamu kurum ve kuruluşlarının, gerçek ve tüzel kişilerin görev, yetki ve sorumluluklarının belirlenmesini amaçlıyor.

Coğrafi Bilgi Sistemleri kararnamesinin tüm maddelerini görebilmek için tıklayın.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum