Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tedbirleri açıkladı!

Koronavirüs salgını ile alakalı Bilim kurulu tarafından alınan kararlar sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, kameralar karşısına çıkarak koronavirüs tedbirlerine ilişkin son dakika açıklama yapıyor. İşte alınan koronavirüs önlemleri....

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tedbirleri açıkladı!
Editör: Hakan A.
27 Mart 2020 - 22:20 - Güncelleme: 27 Mart 2020 - 22:22
Bugün gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Başkan Erdoğan, kameralar karşısında önemli açıklamalarda bulundu. 

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 27 Mart 2020 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan #Koronavirüs tedbirleri kapsamında Bilim Kurulu'nun tavsiye kararlarının ardından ulusa seslendi. Yaşanan son gelişmeleri değerlendiren Erdoğan, 'Karşımızdaki tehdit çok ciddi! Daha çok fedakarlık dönemi' dedi.

İnsanlığın karşı karşıya kaldığı bu krizin üstesinden gelebilmek için daha çok fedakarlık yapmamız gereken bir döneme girdik. Hiçbir musibetin bizim gücümüzden büyük olmadığı inancıyla Kovid 19 ile mücadelemizi milletimizle birlikte kararlılıkla sürdürüyoruz.


Türkiye bu salgın dönemine olabilecek en hazırlıklı şekilde yakalanmıştır. İlaç ve gıda konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Test kiti, eldiven, maske gibi ürünleri kendimiz ürettiğimiz için sıkıntı yaşamıyoruz.  Dünyanın nüfusuna oranla en çok yoğun bakım yatağına sahip ülkesiyiz. Rehavete ve paniğe kapılmayacağız. Sağlam bir mücadele yürütüyoruz. Devlet olarak her türlü tedbiri alacağız.  

Hamdolsun ilaç ve gıda konusunda hiçbir sıkıntımız yoktur. Yurt dışından getirdiğimiz hızlı tanı kitlerini devreye soktuk, testler kesinlikle ücretsizdir. Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışma sistemine geçilecektir.

Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda tedbirler alıyoruz. Kurallara ne kadar sıkı riayet edersek bu cendereden o kadar çabuk çıkarız. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı ne kadar güçlü tutarsak Allah'ın izniyle bu süreçten o kadar az hasarla çıkarız.

Tüm illerde valiliklerin başkanlığında pandemi kurulu oluşturularak alınan tedbirlerin takibi yapılacak, gerektiğinde o şehre mahsus ilave tedbirler de yine buradan kararlaştırılacaktır.

Bu tedbirlerin başta İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli büyükşehir olmak üzere 30 büyükşehrimizin tamamında titizlikle uygulanması kararı uygulamaya geçmiştir.

İşte alınan tedbirler;
  • Şehirler arası seyahatler bundan böyle valilik iznine bağlanmıştır
  • Özel sektörde de esnek çalışma sistemine geçilecek
  • Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni oluşturulacak
  • Piknik ve tören yerleri hafta sonu kapalı olacak
  • Kararlar 30 büyükşehirde kararlılıkla uygulanacak
  • Yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdi

YORUMLAR

  • 0 Yorum