Cumhurbaşkanı kararı ile 5 bölge Özel Endüstri Alanı ilan edildi

Cumhurbaşkanı kararı ile bugünkü 30770 sayılı Resmi gazetede Özel Endüstri Bölgeleri ilan edildi. İstanbul'da iki bölge, Mardin, Balıkesir ve Bursa'da bazı alanlar özel endüstri bölgeleri ilan edildi. Haberin ayrıntıları..

Cumhurbaşkanı kararı ile 5 bölge Özel Endüstri Alanı ilan edildi
Editor: Hatice Kolçak
10 Mayıs 2019 - 11:03

Resmi gazetede yayınlanan 30770 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile 5 bölge, 4737 sayılı Endüstri Bölgeleri Kanununun 4/Ç maddesi gereğince Özel Endüstri Bölgesi ilan edildi.

İstanbul Arnavutköy'de ili bölge, Balıkesir Altıeylül ilçesi, Bursa Orhangazi ilçesi ve Mardin ili MAzıdağı ilçesinde bulunan bazı alanlar Özel Endüstri Bölgesi olarak ilan edilerek resmi gazetede yayınlandı.

Endüstri Bölgesi İlan edilen yerler

İstanbul İli, Arnavutköy İlçesinde Bulunan Bazı Alanın TESKOOP Özel Endüstri Bölgesi Olarak İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1036)

Balıkesir İli, Altıeylül İlçesinde Bulunan Bazı Alanın Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret Anonim Şirketi Balıkesir Özel Endüstri Bölgesi Olarak İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1037)

İstanbul İli, Arnavutköy İlçesinde Bulunan Bazı Alanın ÖZAR Özel Endüstri Bölgesi Olarak İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1039)

Bursa İli, Orhangazi İlçesinde Bulunan Bazı Alanın Asil Çelik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Bursa Özel Endüstri Bölgesi Olarak İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1040)

Mardin İli, Mazıdağı İlçesinde Bulunan Bazı Alanın Eti Bakır Anonim Şirketi Mardin Özel Endüstri Bölgesi Olarak İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 1041)