Doğa Koleji, İTÜ Vakfına devri resmen başladı!

Doğa Koleji'nin devri çerçevesinde İTÜ Vakfı ile yürütülen görüşmeler anlaşmayla sonuçlandı. Doğa Koleji devri başlıyor.

Doğa Koleji, İTÜ Vakfına devri resmen başladı!
Editör: Hakan A.
30 Aralık 2019 - 17:15
Aylardır süren satış süreci kapsamında beklenen gelişmelerin gerçekleşmediği Doğa Koleji sorunu nihayete bağlandı. İTÜ Vakfı ile yapılan müzakerelerden olumlu sonuç çıktı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 30 Aralık 2019 - İstanbul


Doğa Koleji devrinde son dakika gelişmesi yaşanıyor. Doğa Koleji'nde yaşanan sorunlar sona eriyor. Türkiye genelinde çok sayıda okulu, öğretim görevlisi ve öğrencisi bulunan Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfına devri için mütabakat sağlandı.

Konuyla alakalı yapılan resmi açıklamada, "Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve Doğa Koleji’nin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularında uzlaşma ile sonuçlanmıştır. Son derece nitelikli öğrenciler yetiştirmiş ve modern eğitim altyapısına sahip Doğa Koleji’ni eğitim alanında bir yatırım fırsatı olarak değerlendiren kurumumuz, kolej bünyesindeki öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sorunlarına çözüm sunmuş olmaktan da büyük mutluluk duymaktadır." ifadelerine yer verildi.


​​​​​​​Doğa Koleji'nin devri ile alakalı yaşanan son dakika gelişmesinde, VakıfBank, Ziraat Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası‘nın katkılarıyla gerçekleşen borç yapılandırması ve devrin gerçekleşeceği yapı en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacağı kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum