Dogecoin çok güçlü! DOGE 5 Mayıs hedefi, grafik teknik yorum ve analizi

Dogecoin dev şirketleri geride bırakmaya başladı. Sert yükselişlerle yatırımcısını dört köşe eden Dogecoin yeni hedef grafik ve yorumlar hangi seviyeleri gösteriyor? DOGE USDT sert yükselişe geçti...

Dogecoin çok güçlü! DOGE 5 Mayıs hedefi, grafik teknik yorum ve analizi
Editör: Hakan A.
05 Mayıs 2021 - 03:41 - Güncelleme: 08 Mayıs 2021 - 00:55
Dünya genelinde milyonlarca insan şaka niyetine çıkarılan bir coin için yatırım yaptı. Dogecoin 2013'te şaka coin olarak eğlence maksatlı üretildi, Elon Musk sayesinde milyonlar tarafından tanındı ve şaka artık değeri son derece yüksek ve pek çok dev şirketi geride bırakmış durumda. Son günlerde ise kabına sığmayan Dogecoin fırladıkça fırlıyor.. Peki son grafik ve analizler Doge için hangi hedef ve direnç seviyelerini işaret ediyor? İşte 5 Mayıs tarihli en son Dogecoin grafik analiz ve yorumları...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 5 Mayıs 2021 - İstanbul


Elon Musk'ın favori yatırım aracı, arkasında bulunun en büyük güç olmaya devam ediyor. Attığı her tweet sonrası rokete bağlayan Dogecoin artık pek çok dev şirketi geride bırakmış durumda. 

3 saat gibi kısa bir sürede hayata geçirilen Dogecoin, Coinmarketcap verilerinde şimdilerde piyasa değeri bugün itibariyle 63 milyar 737 milyon dolar seviyesine yükseldiği tespit edildi. İşin komik olmayan tarafı ise şaka olarak sunulan ancak mevcut rakamlarla, AssetDash verilerine göre Doge’yi dünyanın en büyük altın madenciliği şirketi Newmont Corporation’ın ardından 255. sıraya oturtmuş durumda. Bir başka deyişle ise 100 yıldan uzun bir süredir otomobil sektörünün en büyüklerinden biri olarak kabul edilmiş olan Ford Motor Company’nin piyasa değeri ise 45 milyar doların biraz üzerinde. Doge, listede geçtiğimiz 10 yılın yıldızlarından Twitter’ı da alaşağı etmeyi başarmış gözüküyor. Mavi Kuş için biçilen değer, 50 milyar dolara yakın. Gideceği yer ise kesinlikle kestirilemiyor. O yüzden Ay'da madencilik yapan görselleri tweet aleminde paylaşıladuruyor. 


Hafta ortasına girilirken, 5 Mayıs Çarşamba sabahı Dogecoin fırtınası esmeye devam ediyor. Yükselişi ile birlikte son 24 saat içinde yaklaşık yüzde 35 üzerinde bir değer kazanan Dogecoin günün ilerleyen saatlerinde daha fazla yükselecek mi sorusu akıllara geliyor. İşte yapılan son teknik analizler ile Dogecoin hedefi, analizi ve yorumları...

Elon Musk yine yaptı yapacağını! SNL'nin konuğu Dogecoin

BitTorrent (BTT) beklenen kırılım oldu, sert yükseliş başlıyor mu? BTT coin 6 Mayıs grafik fiyat analiz

Exencoin neden gündem oldu? Exen Coin yüzde 30'la sert yükseldi... 

Tron (TRX) yönünü yukarı çevirdi! TRX coin 5 Mayıs fiyat analizi 

Ripple (XRP) yükselişe geçti! XRPUSDT 5 Mayıs fiyat analiz yorum

BitTorrent (BTT) bir ileri 3 geri! BTT coin 5 Mayıs son durum teknik analiz


DOGEUSDT (Koinsaati)

Dogecoin /  (BINANCE:DOGEUSDT) 0.56127 0.11985 27.15%


Yatırımcısı olunmasa dahi kripto paralar piyasasının büyük bir kesimi tarafından takibe alınan Doge’nin önlenemez yükselişi devam ediyor.
Son olarak 0.39750 direncinin kırılımı halinde 0.483xx seviyelerine gelme olasılığından bahsetmiştik.
Şu an bu seviyenin hacimli bir şekilde kırıldığını görüyoruz. Bu seviyelerde tutunabilme ve yükselişe devam etmesi adına bir düzeltme gerçekleşebilir.
Bu düzeltme sonucunda 0.483xx seviyelerinden bir dönüş gerçekleşir ise 0.630xx ve 0.987xx seviyelerinde dirençler ile karşılaşabilriz.
Düzeltme sonucu olumsuz bir gelişme halinde 0.483xx altına sarkma gerçekleşir ise 0.435xx ara desteği ve 0.385xx desteği test edilebilir.

Çok fazla sorulması nedeni ile farklı bir Doge grafiği çalışması gerçekleştirdim. Bir Elliot oluşumu mümkün. Grafik üzerindeki seviyeler bu formasyona uygun görünüyor. Diğer taraftan Bitcoin hareketleri de her zaman olduğu gibi her alt koin için önem taşır, bunu da unutmamak gerekir. Grafik üzerindeki 4 numaralı seviyeye kadar bir çekilme normal karşılanabilir ANCAK bu seviyenin kırılım formasyonun bozulmasına sebep olur. 0.455xx seviyelerinden gelecek hacimli bir yükseliş 5 numaralı seviyeye taşıyabilir fiyatı.


BU PAYLAŞIM BİR YATIRIM TAVSİYESİ İÇERMEZ.

DOGEUSDT (Koinsaati)

Çanak hedefleri (DaytraderDay)

Dogecoin / (BINANCE:DOGEUSDT) 0.55676 0.11534 26.13%

Doge coin bundan önce yaptıgımız analizdeki 3 hedefine de gelmiştir.
4h ta çanak formasyonu onayını aldı. 1. ve 2. hedefler fibonacci ye göre
3. hedef ise çanak hedefine göre koyulmuştur.
Kendime not; Doge saglam bir proje temeline dayanan bir coin olmayıp, fomo ile hareket eden bir coindir. Bu neden ile dirençlerde sert Short hareketleri gelecektir. Margin işlemlerde dikkat edilmelidir.
Hedefler kendi hedeflerimdir, yatırım tavsiyesi degildir.
BEgenmeyi ve takip etmeyi unutmayın.
Grafigi güncellemeye devam edecegim.

Çanak hedefleri (DaytraderDay)

DOGE USDT ÖNEMLİ SEVİYELER (goldzertv)

Dogecoin / (BINANCE:DOGEUSDT) 0.55633 0.11491 26.03%

#DOGE #DOGETOMOON #DOGEFATHER
Doge coin açısından kanal içinde hareket etmesi beklenebilir ancak kanal içindeki en güçlü dirençler kesik ve noktalı çizgiler ile belirtilmiş olup destek bölgesi de alttaki iki kırmızı kesik çizgi ile belirtilmiştir.

DOGE USDT ÖNEMLİ SEVİYELER (goldzertv)

DOGE SHORT (CoinYardim)

Dogecoin / (BINANCE:DOGEUSDT) 0.55381 0.11239 25.46%

Doge çanak sonrası hedefini gerçekleştirdi bu seviyeden olası satışları bekleyebiliriz.

0,59 üzerindeki kapanışlar alımları sürdürebilir.

DOGE SHORT (CoinYardim)

doge yine kazandıracak mı? (naitodorifuta)

Dogecoin / (BINANCE:DOGEUSDT) 0.55489 0.11347 25.71%

8 mayıstan dolayı yüksek bi düşüş düşünmüyorum olursa 42 desteğini dener başarısız olursa 39'a o da olmazsa 32'ye kadar yolu var ama bunun düşük ihtimal olduğunu düşünüyorum.retest gelebilir stoplu olmakta fayda var retest başarısız olursa ilk senaryo geçerli.Olumlu giderse ilk hedef 60 çanak hedefidir.düzetmeler elbet olabilir ama bu coini biliyorsunuz ne yapacağı çok belli olmuyor ama birden 2x'i de koyabiliyor.8 mayıstaki programdan dolayı umudum var dogeday gibi boş bir gün değil elon musk dogecoinden bahsedeceğini söyledi. 2.hedefin de geleceğini düşünüyorum ama 3.hedef biraz düşük geliyor tabii elonun yaratacağı etkiye göre değişebilir.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir kendime not bakalım neleri doğru bilebilmişm

doge yine kazandıracak mı? (naitodorifuta)

DOGE/USDT çok güçlü (HamzaTepegoz)

Dogecoin / (BINANCE:DOGEUSDT) 0.55243 0.11101 25.15%

Marketin normal bir şekilde seyretmesini beklerken bir çok alım fırsatını kaçırdığımın farkındayım fakat risk almak istemedim ve bu yüzden biraz uzak durdum.

Doge/Usdt grafiği incelendiğinde cup&hande ve ascending triangle görebilirsiniz. Bu iki formasyon da yükselişi tetiklemekte, ve büyük ihtimalle de yükseliş gelecektir. Doge/ btc grafiğini de inceleyerek söylüyorum her ikisine karşı doge aşırı güçlü duruyor. Umarım bitcoin düşmez çünkü bitcoin güçlü kaldıkça doge daha güçlü olacaktır. Doge grafiklerim beni hiç yanıltmadı bu sefer de yanıltmayacaktır. Mor olan hedeflere doğru ilk adımını atan doge için biraz geç kalsak bile hala yerimizi alıp bir şeyler kazanmak mümkün.

1. hedefte olası kar %18
2. hedefte olası kar %50

Yatırım tavsiyesi değildir, itibar puanı için paylaşıyorum.

DOGE/USDT çok güçlü (HamzaTepegoz)

Elon Uçur Bizi Ay'a - DOGE 1,19 $ Olmak Üzere mi ? (devridevran)

Dogecoin / (BINANCE:DOGEUSDT) 0.55504 0.11362 25.74%

Analiz 8 mayısı 9 mayısa bağlayan gece 3'e kadar geçerlidir.
Destek ve dirençler bellidir.
Destekten al dirençten sekerse sat.

Elon Uçur Bizi Ay'a - DOGE 1,19 $ Olmak Üzere mi ? (devridevran)

YORUMLAR

  • 0 Yorum