Dolar kuru neden sert yükseldi? 1 Dolar bugün ne kadar, kaç TL?

Haftanın son işlem sabahında 1 Dolar güne kaç TL'den başladı? Peki dolar kuru neden sert yükseldi?

Dolar kuru neden sert yükseldi? 1 Dolar bugün ne kadar, kaç TL?
Editör: Hakan A.
26 Şubat 2021 - 09:47 - Güncelleme: 26 Şubat 2021 - 09:56
Dün akşam saatlerinde başlayan dolar kurundaki yükseliş merak ediliyor. Haftanın son işlem sabahı Cuma günü sabahı açılış itibariyle 1 Dolar ne kadar oldu? Dolar kurundaki yükseliş ve anlık kur piyasaları ne durumda? Merak edenler için işte Dolar neden yükseliyor sorusunun yanıtı ile Dolar/TL son durum rakamları.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 26 Şubat 2021 - İstanbul


Dolar kurunda sert yükseliş ile yatırımcısını sevindiren USD/TL karşısında değer kazandı. Hafta sonuna girileceği Cuma günü itibariyle kurda yükseliş sürüyor mu? 

Dolar kuru dün itibariyle Amerika'da Hazine Tahvilleri nedeniyle Türkiye'de önemli bir yükseliş yaşadı.Global anlamda para birimleri Dolar karşısında değer kaybediyor. 7 TL'nin altına inen dolar kuru ABD tahvillerinin yükselmesiyle birlikte yükselişe geçti ve şu sıralarda 7.4379 tL seviyelerinden işlem görüyor.


Haftanın son işlem günü olan 26 Şubat Cuma sabahında 1 Dolar TL karşısında ne kadar oldu? İstanbul serbest piyasalarda 1 USD 7.4379 TL seviyesinden işlem görürken, Euro ise 9.0470 TL seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

26 şubat cuma 1 dolar kaç tl

DLAR KURU NEDEN YÜKSELİYOR?

Ekonomi piyasalarını yakından takip eden uzman isim Hatice Kolçak, dolar kurunda yaşanan yükseliş ile alakalı önemli değerlendirmelerde bulundu. 

Amerika'nın 10 yıllık tahvil faizlerinde önemli bir yükseliş başladığının altını çizen Kolçak, "dün akşam saatlerinde ABD tahvil faizlerinde sert bir yükseliş oldu. Türkiye'de faizler yüksek ama Amerika'nın faizleri daha yüksek. Dolayısıyla Dünyanın önemli para birimi Dolar. ABD'de faizlerin yükselmesiyle para kayışı ABD'ye yöneldi. Dolayısıyla Türkiye'den hızlı bir çıkış söz konusu. Dolar kuru bugün biraz daha yükselebilir ve Türkiye'den çıkışlar bugün dahada hızlanabilir." ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum