Reklamı Geç
Dolar/TL 4 ayda değer kaybetti! Dolar’daki ateşin düşüş...

Dolar/TL 4 ayda değer kaybetti! Dolar'daki ateşin düşüş sebebi TCMB

Ekonomi piyasalarında Dolar kurlarında son 4 aydır yaşanan büyük düşüş ve TCBM'nın sabırlı baskısı konuşuluyor. Dolar/TL karşısında son 4 ayın en düşük seviyesine gerilerken, yeni haftaya piyasaların nasıl başlayacağı ise büyük merak konusu.

04 Haziran 2017 - 13:08 - Güncelleme: 04 Haziran 2017 - 13:29

TCMB tarafından Dolar üzerindeki baskısı uzun vadede iyi sonuçlar vermeye devam edeyir. Son olarak Dolar/TL karşısında düşüşünü sürdürüyor. Piyasalarda istikrarve güven havası kaldığı yerden devam ediyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 4 Haziran 2017 - İstanbul

Dış piyasalarda TL'ye olan güven artarak  sürerken, peş peşe gelen açıklamalarla Dolar/TL karşında son dört ayın en düşük seviyesine geriledi. Dolar/TL son dört aylık dönemde yüzde 6,5 değer kaybederek, uzman analistlerin kritik seviye olarak nitelendirdikleri 3,50 seviyelerine geriledi.

Yapılan analizler ışığında her ne kadar Nisan ayında stabil kalan dolar fiyatları, Mayıs'ta değer kaybı ile aylık bazda düşüşü üst üste 4 ay boyunca sürdüren dolar/TL, 2014'ten bu yana ilk kez 4 aylık bir düşüş serisi yaparak yeni bir rekora da imza atmış oldu. Özellikle son haftalarda yabancı şirketlerin TL için yaptığı olumlu açıklamaların Doların düşüşüne katkı sağladığı ve ileriye yönelik büyük etkisinin olmaya devam edeceği ifade ediliyor.

Dolar/TL bu dönemde yüzde 6,5 değer kaybederek, analistlerin kritik seviye olarak nitelendirdikleri 3,50 seviyelerini Gündeme getirdi.

Yeni hafta ve yaşanacak önemli gelişmelere odaklanan Dolar/TL karşısında düşüşünü yıl sonuna kadar sürdüreceği görüşünde birleşen uzmanlar, piyasalara oluşan güvenin artarak süreceği görüşünde.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..