Eczacıbaşı Kartal arazisi açıklaması

Eczacıbaşı'nın Kartal'daki arazisinde yapımı planlanan projede yer alacak olan firmalar arasında Nurol GYO değil Nurol İnşaat yer alacak. Şirket KAP açıklaması ile habere ilişkin bilgi paylaşımında bulundu.

Eczacıbaşı Kartal arazisi açıklaması
Editör: Hakan A.
25 Temmuz 2018 - 13:44

Eczacıbaşı'nın İstanbul Anadolu yakasında Kartal ilçesinde bulunan eski seramik fabrikası arazisi üzerinde hayata geçirilecek olan dev proje için başta Nurol İnşaat olmak üzere Tahincioğlu ve MESA ortak girişimi arasında imzalar atılıyor...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Temmuz 2018 - İstanbul

Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından bugün KAP'a yapılan yazılı açıklamada, basında bugün çıkan Eczacıbaşı arazisinde 3 büyük firma imza atacak haberlerine ilişkin Nurol İnşaat yerine hissedarı olunan "Nurol GYO" şirketi sehven belirtildiğini duyurdu. Proje ortakları arasında Nurol İnşaat ve Tic. A.Ş. yer alacak.

Nurol GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, "Bugün basında yer alan bir takım haberlerde Kartal'da Eczacıbaşı'na ait arsa üzerinde yapılması planlanan projenin yapımını gerçekleştirecek ortaklık tarafları belirtilirken ana hissedarımız Nurol İnşaat ve Tic. A.Ş. yerine sehven Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.olarak belirtilmiştir.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla, " ifadelerine yer verildi.

Eczacıbaşı Grubunun sahibi olduğu ve uzun bir zamandır atıl durumda bulunan yaklaşık 3 milyon metrekare büyüklüğünde dev bir kentsel dönüşüm alanı içerisindeki araziyi Eczacıbaşı Gayrimenkul geliştirecek. Konuyla alakalı basında yer alan haberlere göre şirket, Tahincioğlu, Mesa ve Nurol İnşaat ile proje geliştirmek için bu hafta imza atacak. Geliştirilecek olan projede ağırlıklı konut ve ticari ünitelerin inşaa edilmesi planlandığı kaydedildi. Toplamda 318 bin metrekarelik Eczacıbaşı arsası 3 milyon metrekarelik kentsel dönüşüm alanı içinde yüzde 10 paya sahip olduğu bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum