Reklamı Geç
Ege Denizi açıklarında gece yaşanan peş peşe depremler

Ege Denizi açıklarında gece yaşanan peş peşe depremler

Ege Denizi açıklarında gece saatlerinde yaşanan peş peşe depremler büyük korku ve panik yarattı. 1 saat çerisinde irili ufaklı yaşanan 9 deprem hissedildiği yerlerde paniğe neden oldu.

15 Kasım 2016 - 06:58

Ege Denizi'nde art arda deprem paniği! En büyüğü 4.0 büyüklüğünde art arda gelen depremler korkuttu. Gece yarısı yaşanan depremlere ilişkin ilk açıklamalar Kandilliden geldi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Kasım 2016 - İstanbul

Günün son dakika deprem haberi Ege Denizi açıklarından geldi. Süper ay ve Yeni Zellanda depremlerini yaşayan dünya gece  yarısına yakın saatlerde Ege açıklarında meydana gelen art arda depremlerle Türiye'de hissedildiği yerlerde korku ve panik yaşanmasına neden oldu.

Konuya ilişkin Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından açıklanan son verilere göre, ilk deprem gece saat 20:31 sıralarında yaşanırken, ikinci deprem daha şiddetli hissedildi. Deprem saat 21:20 sıralarında 3.8 şiddetinde hissedildi, 21:34'te ise 3.1 büyüklüğünde, 21:39 sıralarında 2.9, saat 21:44'te ise 4.0 büyüklüğünde ve hemen peşinden bu kez 3.9 büyüklüğünde depremlerle sallandı. Depremin hissedildiği çok sayıda yerde kısa süreli korku ve panik yaşandığı gelen haberler arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..