Ege Yapı projelerinde ev satışları TL üzerinden

Türk Lirasına destek kampanyasına bir destekte konut sektörünün güçlü firması Ege Yapı'dan geldi. Ege Yapı, Türk Lirasının değer kazanması adına başlatılan kampanyaya etkin bir şekilde destek olacağını açıkladı

Ege Yapı projelerinde ev satışları TL üzerinden
Editör: Hakan A.
07 Aralık 2016 - 11:14

Ege Yapı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk Lirasına sahip çıkın, satışlarınızı TL üzerinden yapın demesi sonrasında, satışlarını ve kiralamalarını TL cinsinden yapacağını açıkladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Aralık 2016 - İstanbul

Gayrimenkul sektörünün öncü şirketlerinden Ege Yapı, Türk Lirasının değer kazanması adına başlatılan kampanyaya etkin bir şekilde destek olacağını açıkladı. Ulusal ve uluslararası alanda elde ettiği ödüller ile adından söz ettiren Ege Yapı’nın projelerinde ünitelerin satışları TL üzerinden gerçekleşiyor.

İnsanların hayatını kolaylaştıran, modern, teknolojik ve çevreci projeler üretmeyi kendine misyon edinen Ege Yapı, ‘Dövizini Bozdur’ kampanyasına kayıtsız kalmıyor. Fonksiyonları ve mimari yapısı ile bölgeye adını veren ödüllü proje Batışehir’de devam eden fırsat kampanyasında tüm ünitelerin satışları Türk Lirası üzerinden gerçekleşiyor.

Önümüzdeki 3 yıl boyunca tüm satışlarımız TL üzerinden olacak

Ege Yapı olarak her zaman ülke ekonomisi ve menfaati doğrultusunda hareket ettiklerini ifade eden H. İnanç Kabadayı, şunları söyledi:

“Ülkemizin tüm paydaşları ve gayrimenkul sektörü olarak Türk Lirası’na destek kampanyasına güçlü bir şekilde katılmamız gerekiyor. Bizim gibi lokomotif sektörlerin,  iç ve dış hain güçlerin hamlelerine karşı hızlı aksiyon alma kabiliyetinin 15 Temmuz kanlı darbe girişimi sonrasında piyasalara nasıl olumlu yansıdığını hep birlikte gördük. Şimdi ise Cumhurbaşkanı’mızın ve hükümetimizin çağrılarına güçlü bir şekilde destek verme zamanı. Ülkedeki her sektör, her kurum, her birey kendi şartları çerçevesinde yapabileceklerini en hızlı ve etkin şekilde yapmalıdır. Ege Yapı olarak, bu zamana kadar hayata geçirdiğimiz tüm projelerimizde tüm satışlarımızı TL üzerinden yaptık. Sadece iç piyasaya değil, yabancılara da TL üzerinden satışları gerçekleştirdik. Daha önce açıkladığımız, 3 yıllık projeksiyonda hayata geçireceğimiz 8 projenin satışlarını da TL üzerinden yapacağız. Yaklaşık 2,5 milyar TL’lik bir yatırım ön görüyoruz. Yönetim Kurulu toplantımızda ayrıca, dolar veya euro ile alacağımız yani ithal edeceğimiz malzeme ihtiyacımızı da minimum düzeyde tutma kararı aldık. Bunlara ek olarak, faiz oranları ile ilgili de üzerimize düşeni yaparak 120 ay vade için %0,70 oranı koruyor ve 60 ay %0 faiz kampanyamızı da devam ettiriyoruz. “

YORUMLAR

  • 0 Yorum