Elinde 500 Euro banknot bulunanlar dikkat! Tedavülden kalkıyor...

Avrua Birliği para birimi olan Euro için önemli bir karar alındı. 500 Euro banknotlar için tarihi karar verilerek kaldırılması istendi. Elinde 500 Euro banknot bulunanları yakından ilgilendiren haber...

Elinde 500 Euro banknot bulunanlar dikkat! Tedavülden kalkıyor...
Editör: Hakan A.
10 Aralık 2018 - 08:08 - Güncelleme: 10 Aralık 2018 - 08:09

Avrupa Birliği sınırları içerisinde geçerli Euro banknotlarına ilişkin yeni bir karar alındığı bildirildi. Euro para biriminde 500 Euroluk banknotlar tarihe karışıyor. Avrupa Birliği tarafından alınan karar doğrultusunda 500 Euro banknotların tedavülden kaldırılması kararı çıktı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 10 Aralık 2018 - İstanbul


Avrupa Birliği sınırları içerisinde sarı yelekliler eylemleri devam ederken, AB'de geçerli Euro para birimi ile alakalı son dakika önemli bir karara imza atıldığı öğrenildi. Euro'nun 500'lük banknotu Avrupa Merkez Bankası Konseyi (ECB) tarafından alınan kararla tedavülden kaldırılması yönünde önemli bir karar alındığı kaydedildi.

Konuyla ilgili edinilen son dakika bilgilere göre, 2002'de dolaşıma giren AB'nin en yüksek parası olarak bilinen 500 euroluk banknotlar için yolun sonu gelmiş durumda. Avrupa Birliği tarafından alınan karar ile tedavülden kaldırma çalışması başlatıldı. 17 Avrupa ülkesi tarafından kullanımı kaldırılan 500 Euroluk banknotların, Almanya ile Avusturya'da 26 Nisan tarihine kadar kullanımda kalacağı gelen bilgiler arasında.

Terör örgütleri ve kalpazanların hedefi 500 Euro

AB tarafındna alınan karar doğrultusunda kaldırılan 500 Eurolar özellikle kalpazanlar ve terör örgütlerince kullanıldığı ifade ediliyor. Halk tarafından çok fazla tercih edilmediği kaydedilen 500 euroluk banknotların piyasadan kaldırılması altındaki en önemli etkenin, teröre ve örgütlerle daha etkin mücadele etmek olarak gösterildi.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum