Elon Musk'ın Bitcoin hamlesi cesaret verdi! Yeni şirketler yolda...

Son yıllarda Bitcoin çılgınlığı ile anılan Tesla'nın patronu Musk, Ocak ayında başladığı BTC atağında son hamleyi yaparak yatırımın şeklini değiştirdi. Coin yatırımlarında yeni bir dönemin kapıları aralandı...

Elon Musk'ın Bitcoin hamlesi cesaret verdi! Yeni şirketler yolda...
Editör: Hakan A.
09 Şubat 2021 - 13:24
Kripto paralar arasında şüphesiz son yıların en büyük yatırım aracı olarak öne çıkan Bitcoin, Tesla'dan yatırım alarak oldukça önemli bir virajı döndü. Dünya, son haftalarda Elon Musk'ı yakından takip ederken, son hamlesi ile Coin yatırımcılarından tam not aldı. Diğer taraftan hemen arkasından yeni yatırımlar gelmeye başladı. BTC ise rekor üstüne rekor artış yaşanıyor. Haberler o ki, dev şirketlerden peş peşe yatırımlar her an gelebilir...

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 9 Şubat 2021 - İstanbul


Döviz, altın, borsa, gümü vs. gibi yatırım seçenekleri tahtlarını son yıllarda epeyce kripto paralara kaptırırken, Aralık ayında başlayan yükseliş fırtınası hala esmeye devam ediyor. Özelikle Bitcoin ile yatan, kalkan, Elon Musk'tan bir tweet bekleyenler ise adeta muradına ermiş gibi. Dün başlayan BTC furyasında Aralık ve Ocak ayından sonra yeni bir yükseliş trendine giren BTC, Tesla'nın patronu Elon Musk'ın 1.5 Milyar Dolar tutarındaki Bitcoin yatırımı ile adeta tavan yaptı. BTC fiyatları grafikte yükselmeye devam ediyor.

BTC DÜNYASINA MUSK JESTİ

Hemen her forumda Elon Musk konuşulurken, bir tweet atması bile günlerce merakla beklenen ünlü isim daha da iyisini yaptı ve 1.5 milyar dolar parayı Bitcoin'e gömdü. Daha da ileri giden Musk, Tesla'nın ticaretinde BTC'nin geçeceğini söyledi. Tabii beklenen oldu ve BTC fiyatları global kripto borsalarında coştukça coştu. Hem Tesla'nın paralarının BTC'ye girmesi, hem de Tesla'nın daha fazla yatırım yapacağının açıklanması ile birlikte Bitcoin aldı başını yukarı doğru tırmanmaya devam etti.

BTC YATIRIMI İÇİN ŞİRKETLER SIRAYA GİRDİ

Son iki günde yaşananlar ise bir anda global çapta yatırım furyasına dönüşmeye başladı ve bazı önemli şirketlerin Bitcoin yatırımı yapacağını duyurmaları ile piyasalar şenlenmiş durumda. Michael Novogratz, Bloomberg'e verdiği röportajda, Bitcoin'in fiyatının yıl sonunda 100 bin dolara çıkmasını beklediğini ve Amerika'daki diğer şirketlerin de Tesla'yı takip ederek aynı şeyi yapacağını söylemesi ise daha büyük heyecana neden oldu. Alttan BTC alamayan yatırımcılar borsalara koşarak üst fiyattan dahi kripto para almaya başladığı gelen haberler arasında. 

ŞİRKETLER BİR BİR BTC YATIRIMI YAPACAK!

Novogratz açıklamasında, “Amerika’daki her şirketin aynı şeyi yapacağını göreceksiniz. ifadelerini kullandı. Şirketler bilançolarına Bitcoin eklerken Miami de bilançosuna kripto parayı eklemeyi düşünüyor. Diğer taraftan Şu an dünyadaki en zengin adam en büyük hikayelerden birini yazıyor. Diğer CFO ve CEO’lar ise ‘Biz ne yapmalıyız?’ diyor." ifadelerini kullandı.

btc son 5 günlük grafik 21 şubat 2021

YENİ BİR GELECEĞİN KAPILARI ARALANDI

Yaşanan tüm gelişmeler ve hızlı değişimlerle birlikte kripto paralara daha büyük bir talebin olacağı ifade edilirken, yeni bir dönemin kapılarının resmen aralandığı belirtiliyor. Uzman isimler ise gelecekte kullanılmasına kesin gözüyle bakılan dijital paraların daha hızlı bir şekilde yaklaşmaya başladığının altını çiziyorlar.

1 BTC NE KADAR OLDU, KAÇ TL?

Diğer taraftan Türkiye'de oldukça fazla bir kitle Bitcoin alım satımı yaparak para kazanmaya ve  kaybetmeye devam ederken, 1 BTC fiyatı şu sıralarda 46 Bin 194 USD, 330 Bin TL bandında alım satım işlemleri gerçekleştiriliyor. İniş ve çıkışlar devam ederken, BTC yatırımı yapmak isteyenlere ise uzman isimler dikkatli olunması gerektiği uyarısını yapıyor.

btc bitcoin grafiği

YORUMLAR

  • 0 Yorum