Reklamı Geç
Emlak fiyatları Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahında yüzde...

Emlak fiyatları Yavuz Sultan Selim Köprüsü güzergahında yüzde 90 arttı

Ulaşım ağları emlak fiyatlarını olumlu olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ağustos 2016'da açılışı gerçekleştirilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü emlak fiyatlarını neredeyse yüzde 90 yükseltti.

20 Şubat 2017 - 12:38

sahibinden.com tarafından hazırlanan sahibindex Emlak Endeksiverilerine göre emlak fiyatlarında artış sürüyor. Emlak endeksi verileri kapsamında, köprü güzergahında bulunan Çatalca, Sarıyer, Arnavutköy (Hadımköy Mahallesi) ve Beykoz’daki satılık konutların metrekare fiyatlarında artış yaşandığı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Şubat 2017 - İstanbul

Ocak 2017 sahibindex Emlak Endeksi verilerine göre, Çatalca’da satılık konutlarda metrekare fiyatı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 4,9 artarak ortalama 2.223 TL oldu. Sarıyer’de ise satılık konutlarda metrekare fiyatı geçtiğimiz yılın Ocak ayına oranla yüzde 17,8 arttı ve ortalama 10.701 TL olarak belirlendi.

Köprünün geçtiği bir başka ilçe Arnavutköy’ün Hadımköy Mahallesi’nde de satılık konutların metrekare fiyatı 2016 Ocak verilerine oranla yüzde 34,9 artarak ortalama 2.371 TL’den alıcı buldu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Anadolu Yakası’nda en çok etkilediği ilçe Beykoz oldu. Beykoz’da Ocak 2017 sahibindex Emlak Endeksi verilerine göre satılık konutların metrekare fiyatı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 42,9 attı. Satılık konutların metrekare ortalama fiyatı da 9.032 TL’ye ulaştı.

3. Köprü’nün 3.yılında, güzergahtaki emlak fiyatları artışı yüzde 90’a dayandı.

Yapımına 2013 yılında başlanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, yapım çalışmalarının başladığı yıl itibarıyla güzergahındaki ilçelerin konut fiyatlarını hareketlendirdi. sahibindex Emlak Endeksi, satılık konutların metrekare fiyatlarındaki 3 yıllık değişimi de gösterdi. Verilere göre 3 yıl içinde satılık konut metrekare fiyatı Çatalca’da yüzde 55,7, Sarıyer’de yüzde 17, Arnavutköy-Hadımköy Mahallesi’nde yüzde 89,9 ve Beykoz’da yüzde 77,5 oranında arttı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..