Emlak Konut kampanyaları tam gaz 4 ay daha uzadı

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 1 Ağustos itibariyle başlatılan Emlak Konut kampanyası süresi uzatıldı. Murat Kurum yeni binada ilk kez basın mensuplarıyla bir araya geldi ve kampanyaya ilişkin önemli ayrıntıları paylaştı.

Editör: Hakan A.
01 Eylül 2016 - 17:41 - Güncelleme: 01 Eylül 2016 - 19:43

Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Müdür Murat Kurum’un katıldığı basın toplantısı Emlak Konut’un Batı Ataşehir’de ki yeni binasında basın mensuplarıyla gerçekleşti. Toplantıda devam eden Konut kampanyasının detayları ve Ağustos ayında gerçekleşen konut satış rakamları hakkında açıklamalar yapıldı.

Kampanyada 2 bin 547 konut satıldı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan hem ekonomiye hemde sektöre can katmayı amaçlayan Emlak Konut GYO konut satış kampanyası ile eşi benzeri görülmemiş şartlarla düzenlenen kampanyada 2 bin 547 konut satıldı. Tüketicininde konut alarak destek verdiği kampanyada en fazla ilgi yüzde 70 ile 10 yıl vadeli, yüzde 20 peşin, 0,70 faizli Emlak Konut’un kendi bünyesinde vadelendirdiği ödeme alternatifi oldu.

Kampanyayı dört ay daha uzattık

“Ülkemizin yarınlarına güveniyoruz” kampanyasında görülmeyen bir ilgiyle karşılaştıklarını ifade eden Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum “ Kampanya lansmanlardan daha fazla ilgi gördü. Sektöre ciddi bir hareket getirdi. Bunun üzerine gelen talep doğrultusunda kampanyayı dört ay daha uzatma kararı aldık. Bizden sonra tüm sektörler kampanyaya destek verdi. Banka kredileri başlangıçta 1,08 cıvarındaydı ama bizden sonra bankacılarda kredi faiz oranlarını ciddi anlamda düşürdü. Böylece tüm sektörde bir hareketlilik yaşandı.” açıklamasını yaptı.

Aynı lokasyonda aynı fiyata ev almak bir daha zor

Murat Kurum, konut fiyatlarının eldeki konutlar satıldıkça gelen talep doğrultusunda yükseleceğini ifade etti. Kurum “Aynı lokasyonda, bu ödeme koşullarıyla bir daha ev alabilmek aynı fiyattan gderek zorlaşıyor. Eldeki konutlar satıldıkça aynı fiyat ve lokasyonda ev bulmak zor olacaktır. Arsa üretiminin zor olmasıda buna büyük etken. Bu nedenle konut sahibi olmak için önümüzde büyük bir fırsat bulunuyor” açıklamasını yaptı.

7 milyar 600 milyon TL satış hasılatı

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum 2016 yılında gerçekleşen konut satışları hakkında rakamsal verileri açıkladı. Kurum “Şirketimiz 2016 yılı için 11.000 bağımsız bölüm 1 milyon 500 bin metrekare satılabilir alan ve bunların karşılığında 7 milyar 600 milyon TL satış hasılatı hedefi koymuştur. Temmuz ayı itibariyle 2.887 adet bağımsız bölüm 378.000 metrekare satılabilir alan ve 1 milyar 901 milyon TL satış hasılatına ulaşmış bulunuyoruz. Şirketimiz tarafından geliştirilen projelerde, 1 Ocak-31 Ağustos 2016 tarihleri itibariyle, toplamda 3.730.708.209,32 TL (KDV Hariç) değerinde, 5.386 adet bağımsız bölümün satışı (ön satışlar dahil) gerçekleştirilmiştir. Bu satışların toplamda 230.975.124,00 TL (KDV Hariç) değerindeki, 364 adeti yabancı ülke vatandaşlarına gerçekleştirilmiştir” dedi.

Ağustos kampanyasında 1 milyar 960 milyon ciro

Emlak Konut GYO Ağustos ayında yaptığı kampanya ile büyük bir satış rekoru elde etti. Murat Kurum kampanya sayesinde projelerin yaşanan gelişmelerden olumsuz etkilenmediğini, şantiyelerimizdeki işçilerin mağdur olmadığını hem de konut alıcılarını avantajlı seçenekler sunarak ev sahibi olmalarına katkıda bulunduklarını belirtti. Kurum, “Bu kampanyamızla birlikte ağustos ayında 2.547 adet bağımsız bölüm 407.029 metrekare satılabilir alan karşılığı 1 milyar 960 milyon TL değerinde satış gerçekleşti. Bir başka ifadeyle ilk yedi ayda yapmış olduğumuz satış toplamı kadar ülkemizin yarınlarına güveniyoruz kampanyasında bir ayda satış yapmış olduk. Bildiğiniz gibi kampanyamız yüklenicilerin Emlak Konut’a taahhüt ettiği rakamın % 20 si ile ve ağustos ayı ile sınırlı idi. Gelen yoğun talep üzerine önce %20 yi % 30 a çıkardık daha sonra da % 30 sınırına ulaşamayan projelerimizde bu kota doluncaya kadar kampanya süresini aralık ayına kadar uzattık" diye konuştu.

Darbe girişiminden sonra insanlarımız ve ülkemiz için ne yapabiliriz diye düşündük

Şirket olarak biz de 18 temmuz sabahı hem ülkemiz ekonomisi için hem de tankların uçakların karşısına dikilen insanlarımız için ne yapabiliriz diye düşünmeye başladık ve yüklenicilerimize hiçbir şantiyede işçi çıkarmamalarını tüm projelerin hızlı bir şekilde devam ettirilmesi talimatını verdik. Bunun içinde bizim de üstümüze düşen fedakarlığı yapacağımızı bizzat ifade ettim. Ve bu sürecin sonun da sizlerin de takip ettiğiniz ülkemizin yarınlarına güveniyoruz kampanyası çıktı. Bu kampanya da gelir paylaşımı ile geliştirdiğimiz projeler de %20 peşin ve 120 ay vade ile müşterilerimizin karşısına çıktık ve konut alıcılarına tüfe artışı yada aylık 0.70 vade farklı seçeneklerini sunduk. Biz ülkemizin önümüzdeki yıllarda göstereceği performansa güvendiğimiz ve makro ekonomik verilerin her geçen yıl daha iyiye gideceğine inandığımız için de yıllık tüfe artışından gelecek farkında maksimum %10 olacağını bunu üzerinde bir artış olmayacağını garanti ettik" diye konuştu.

Kampanyaya katılan konut projeleri

"Adım İstanbul, Ağaoğlu Maslak 1453, Avrupa Konutları Başakşehir, Avrupark, Bahçekent Emlak Konutları dükkanlar, Bahçekent Emlak Konutları Ofisler, Bahçekent Flora, Başakşehir Emlak Konutları dükkanlar, Başakşehir Merkez Çarşı (MAKRO), Bulvar İstanbul, Emlak Konut Körfezkent dükkanlar, Esenler Emlak Konutları, Evora Denizli, Evora Tuzla 1. Bölge, Evvel İstanbul, Göl Panoroma Evleri, İstmarina, Karat 34, Metropol İstanbul, Nevşehir Emlak Konutları, Nidakule Ataşehir dükkanlar, Nidapark Kayaşehir, Park Mavera 1, Sofa Loca, Tema Şehir Konya, Tual Adalar, Tual Bahçekent, Park Mavera 2."


YORUMLAR

  • 0 Yorum