Esenyurt'ta korkutan fabrika yangını

Yangın 3 farklı yere sıçramış durumda! İstanbul Esenyurt'ta bir palet fabrikası sabah saatlerinde alev alev yanmaya başladı. Çok sayıda itfaiye ekibi yangını söndürmek için mücadele veriyor. Esenyurt Belediye Başkanı Alatepe fabrika yangınına ilişkin açıklamada bulundu.

Esenyurt'ta korkutan fabrika yangını
Editör: Hakan A.
25 Ekim 2018 - 08:29 - Güncelleme: 25 Ekim 2018 - 08:46

İstanbul'da bu sabah bir palet fabrikasında başlayan korkunç yangında alevler 15 metre binanın üstünde kilometrelerce uzaklardan görünüyor. Esenyuırt'ta bulunan bir palet fabrikasında nedeni henüz belirlenemeyen yangın itfaiye ekiplerini harekete geçirdi. Fabrika yangını ile alakalı olarak Başkan Alatepe açıklamada bulundu. Yangınla ilgili son dakika gelişmeleri haberimizde...

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 25 Ekim 2018 - İstanbul


İstanbul'da büyük yangın! Esenyurt ilçesinde bir palet fabrikası alev alev yanıyor! Yangın diğer fabrikalara da sıçramış durumda. İstanbul Esenyurt ilçesinde bir palet fabrikası alev alev yanmaya başladı. Nedeni henüz belirlenemeyen Esenyurt'ta ki yangına İstanbul'dan çok sayıda itfaiye ekibi olay yerine sevk edilerek yangına müdahaleye başlandığı bildirildi. Yangın sabah erken saatlerde başladı. Fabrikanın çatı bölümünde çıkan yangın bir anda rüzgarın da etkisiyle büyüdü.

istanbul fabrika yangını esenyurt

İstanbul Esenyurt'taki Anadolu Palet fabrikasında çıkan yangın, bitişikteki Kevgeb Metal fabrikasına sıçradı ve çevresindeki diğer binalara sıçradı. Söndürme çalışmaları için havadan destek bekleniyor.. Yangına şu sıralarda 99 araç 180 personelle müdahale edilmeye devam ediliyor...

Esenyurt fabrika yangını için onlarca itfaiye aracı bölgeye sevk edildi. Alevlerin büyüklüğü 15 metreyi aşarken, siyah dumanlar şehrin pek çok noktasından göründü. Fabrika yangınında ölen ve yaralanan olmadığı gelen bilgiler arasında. 

Rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangının etraftakiş fabrikalara da sıçradığı bildirilen yangın büyümeye devam ederken, takviye  itfaiye ekipleri bölgeye sevk edilmeye devam ediyor. Çok sayıda itfaiye eri yangına müdahale ederek söndürmeye çalışıyor. Yangının büyümesinde paletlerin etkisinin büyük olduğu kaydedildi. Yangının hemen yan tarafta bulunan alüminyum fabrikasına da sıçradığı bildirildi. Fabrka yangını esnasında ara ara patlamaların meydana geldiği ifade ediliyor.

Çıkan yangına ilişkin Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe açıklamada bulundu. Açıklamada, "Yangın fabrikanın çatı katında başladı. Nedeni henüz bilinmiyor. Ölen ve yaralanan yok" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum