Eylül ayına girilirken banka faiz oranları ne durumda?

Eylül ayına girilirken banka faiz oranları ne durumda?

Ağustos ayında başlayan faiz indirimleri konut kredisinde düşüş havasının yansımaları ay sonuna kadar devam etmişti. Sektör temsilcileri faiz indirimlerini yetersiz ama yerinde bulmuştu. Eylül ayına girilirken, banka faiz oranları ne durumda şimdi bir de ona bakalım.

04 Eylül 2016 - 16:21 - Güncelleme: 04 Eylül 2016 - 16:23

Türkiye 15 Temmuz darbe girişimini milat olarak yeni bir dönemin kapılarını aralandığı bir gün olarak tarih sayfalarındaki yerini alırken, konut sektöründe başlatılan ve kredi faizlerinin 0.70 oranına çekildiği bir ortamda bankalarında katılımıyla ekonomiyi canlandırmanın ilk adımları atılmıştı.

Emlak Pencerem haber merkezi / 4 Eylül 2016 - İstanbul

EmlakPencerem.com muhabirinin edindiği bilgiye göre; Yapılan konut satışlarında rakamlar açıklanırken normal zamanda 7 ayda satılan konutlar, 15 gn gibi kısa sürede satıldığı Emlak konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum tarafından geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen basın toplantısında duyuruldu. Ekonominin ana lokomotifi inşaat sektöründe canlılık ay boyunca devam ederken, bireysel anlamda firmalar elini taşın altına soktu ve kampanyalar başlatıldı.

Son olarak Özyurtlar İnşaat Esenyurt'ta inşaa ettiği tüm projelerini kapsayan bir kampanyanın startını Eylül aı başı itibariyle verirken, 0.70 kredi faiz oranını bu kampanyada uygulamaya başladı. Özyurtlar kampanyasında 120 ay vadeli ev sahibi olmak mümkün. üm projelerde uygun fiyatlı konut üreten Özyurtlar banka faiz oranları ile kampanyada uygulanan faiz oranı farkını firma olarak üstlendi. kampanyadan faydalanmak isteyen, ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar altta bulunan habere bakarak kampanya detaylarına ulaşabilirler.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI NE DURUMDA?

Eylül ayına girildi, ilk iş günü ise 5 Eylül Pazartesi günü ile birlikte başlayacak. Peki Bankalar konut kredisikullanacak vatandaşa hangi faiz oranlarını uyguluyor. Güncel kredi faiz oranları altta bulunan bankalar tarafından uygulanıyor. 

Altta bulunan banka kredi faizlerini gösteren tabloda her bankayı koymadık. Sadece 1'in altına inenen ve 5 yıl vadeli kredi kullanımında uygulanacak faizler oranlarını paylaştık. 6 banka bu tabloya göre en uygun konut kredisi faiz oranı uygulamasını masraflar hariç olarak uyguluyor.

Konut Kredisi Banka Faizleri

Masraflar Hariç Faiz Oranı

Aşağıdaki faiz oranları bankaların yayınladıkları faiz oranları olup masrafları içermez. Altta verilen tabloda yer alan kredi faiz oranlarına ilişkin güncelleme Kredi Pazarı tarafından sağlanmıştır.

Banka

Aylık Faiz (5 yıl vadeli)

Aylık Faiz (10 yıl vadeli)

* Katılım Bankası Kar Oranı
Güncelleme: 29-08-2016
 
Halkbank % 0,90 % 0,95
Ziraat Bankası % 0,90 % 0,95
TEB % 0,99 % 0,99
Anadolubank % 0,99 % 0,99
Akbank % 0,99 % 1,06
HSBC % 0,99 % 1,06
Garanti Bankası % 0,99 % 1,07

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..