Facebook 1.8 milyarlık kullanıcısı ve gelirleri ile iştah...

Facebook 1.8 milyarlık kullanıcısı ve gelirleri ile iştah kabarttı

Sosyal medya efsanesi Facebook çarpıcı istatistikleri ile rekor geliri ile iştahları kabartıyor, mobil kullanıcısı da rekor kıran Facebook 2016 üçüncü çeyreğinde 2.38 milyar dolar net kar elde etti.

04 Kasım 2016 - 07:50

Dünya'nın neredeyse tamamının n bir hesabının bulunduğu, 7'den 7'e bir profile sahip facebook kullanıcı sayısı ve gelirleri ile para basmaya devam ederken, yatırımcısının da yüzünü güldürmeyi başardı.

Yakın bir zamanda 2 milyar kullanıcı hedefine ulaşacağı tahmin edilen sosyal medya devi Facebook'ta şu sıralar işler oldukça iyi gidiyor. Para basmaya devam eden reklam modelleri sayesinde gelirlerini arttırmayı başaran sosyal medya fenomeni facebook hedeflerini yükseltirken, 1 Milya 800 milyon rakamını yakaladığı kullanıcı sayısını yükseltecek.

Dünyanın her ülkesinde milyonlarca kullanıcının kullandığı Facebook, 2016 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin en son finansal raporunu yayınladı. Facebook karına kar kattı elde ettiği, kâr gerçekten oldukça büyük. Facebook'un gelirlerinin açıklandığı o raporda 2016 yılında günlük 1.09 milyar aktif mobil kullanıcıya sahip olması ile gövde gösterisini yapmayı ihmal etmedi.

Dünyanın en büyüklerinde dev sosyal ağ tüm platformlarda toplamda 1.18 milyar aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklamasıyla yeni hedefler için düğmeye basmayıda ihmal etmedi. Facebook kullanıcıların büyük bölümü ise akıllı telefonların iyiden iyiye vazgeçilmez payı ile sadece akıllı telefonlarından giriş yaparak geziniyor.

Üçüncü çeyrekte Facebook’un kazancının yüzde 84 olan tüm reklam gelirlerinin yüzde 78’ini mobil reklam geliri oluşturuyor. Toplamda, Facebook’un reklam geliri 6.8 milyar dolar ve toplam kâr 2.38 milyar dolar olarak raporlarda iştah kabartan bir durum olarak duyanları şaşırtmaya devam edecek gibi gözrünüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..