Fay Yasası geliyor!

Depremlere karşı Türkiye, yeni bir yasa çıkartmak için ekip oluşturdu. Fay Yasası çıkarılması konusunda özel bir ekip çalışma başlattı.

Fay Yasası geliyor!
Editör: Hakan A.
22 Ağustos 2020 - 13:28 - Güncelleme: 22 Ağustos 2020 - 13:33
Deprem gerçeğiyle yaşamayı öğrenen Türkiye'de her yıl binlerce deprem meydana geliyor. Bu depremler nedeniyle zararları en aza indirmek için önemli bir yasa düzenlemesi geliyor. Açıklama İçişleri Bakanı Soylu'dan geldi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 22 Ağustos 2020 - İstanbul


Türkiye'nin deprem gerçeğine ilişkin afet düzenlemesi kapsamında yeni bir yasa için çalışmalar başladı. Fay Yasası için düğmeye basıldığını belirten Bakan Soylu, İstanbul Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı'da önemli açıklamalarda bulundu. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamasında, 'Türkiye'de bir Fay Yasası çıkması zaruretini hep beraber değerlendirdik ve bu konuda bir çalışma ekibi oluşturduk. Türkiye Büyük Millet Meclisi ile beraber ona nasıl bir şey sunabiliriz, bizim neye ihtiyacımız var, Fay Yasası itibarıyla ne murad ediyoruz, ne ortaya koymaya çalışıyoruz, İl Afet Risk Azaltma Planlarıyla Fay Yasası'nı bütünleştirmenin nasıl bir önemi var, bunu bir şekilde ortaya koyacağız.' ifadelerini kullandı.

Bu toplantıların amacı, koordinasyondur.
Bu toplantıların amacı, eksiklerimizi belirlemektir.
Bu toplantıların amacı, en zor zamanda olabilecek krizin, en üstün marifetle yönetilmesidir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum