Reklamı Geç
Ferko Line Kağıthane ofis projesi görücüye çıktı

Ferko Line Kağıthane ofis projesi görücüye çıktı

Ferko İnşaat, Kağıthane'de yükselecek yeni otel ve ofis projesi görücüye çıkardı. Metrekare satış fiyatı 3500 USD'den başlayan "Ferko Line" Kağıthane ofislerinde satışlar başladı.

25 Kasım 2016 - 14:05 - Güncelleme: 27 Şubat 2017 - 10:36

Ferko Kağıthane bölgesinde inşa edeceği yeni ofis ve otel projesini satışa sundu. "Ferko Line" ofis fiyatları metrekaresi 3500 USD'den başlayan fiyatlarla görücüye çıkardı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Kasım 2016 - İstanbul

Ferko Line ofis ve otel projesi Kağıthane’de Ferko tarafından hayata geçiriliyor. 120 milyon yatırım bedeliyle inşa edilen ticari proje yapılan basın lansmanı sonrası satışlarına başladı. Toplantıda konuşan Ferko Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten proje hakkında detaylı bilgileri basınla paylaştı.
 
Gökçe Meriçten “ Kağıhane bildiğimiz bir bölge bu nedenle Ferko Line projesini bildiğimiz ve sevdiğimiz bir bölgede yaptık. “Ferko Line” Kağıthane’nin kalbinde merkezinde Cendere Caddesine 300 metre cephesi olan bir proje. İlk 3 bloğumuz ofis 1 bloğumuzda otel olarak tasarlandı. Tüm blokların altında ticari ünitelerimiz var. Otel bloğumuzda Sheraton markası olacak. Sözleşmesini yaptık blok halinde satışını gerçekleştirdik. Ofis projelerimizde 150 yıllık geçmişi olan prestijli Alman markası Walter Knoll ile çalışacağız. Dünyaca ünlü prestiji olan bir marka. Ortak ve ofis alanlarımız Walter Knoll ile dizayn edildi. Otel sıcaklığı ile alanlar oluşturduk.” dedi. 
 
Ferko Line  projesi 3 blok ofis ve 1 bloğu otel olarak hayata geçiyor. Ofis blokları174 metrekare -1697 metrekare büyüklüğünde tek katlı olarak tasarlandı. Ofislerde 3,65 kat yükseliği ile beraber kat terasları projede yer alıyor. Ofis fiyatları3 Bin 500 Dolar ila 4 Bin 650 Dolar arasında değişiyor. Proje sanatla bütünleşik olarak inşa ediliyor. Heykel bahçeleri ile beraber sanatsal mekanlar tasarlanıyor. Ayrıca projede yürüyüş parkurları, fitness, hobi alanları gibi sosyal alanlar ile  yeşil bina sertifikasına sahip. Proje 24 ay sonra teslim edilecek.
 
Ferko, Otel bloğunu Sheraton markasına metrekaresini 3 bin 500 dolardan satışını yaptı. Toplam 8 bin metrekarelik alana sahip otel için Sheraton 28 milyon dolar ödedi. Otel bloğunda toplam 173 oda ve  688 metrekare ortak kullanım alanları bulunuyor. 
 
Ferit Meriçten, “Binaya bir ruh katmak lazım. 20 -30 yıllık yurt dışı tecrübemizle bu binaları tasarlıyoruz. Satmakta pek zorluk çekmiyoruz ve ilerlememiz devam ediyor.Estetik ve sanat yapılarımızda öne çıkıyor. Proje çekmece projesi olmuyor. Para harcıyoruz önem veriyoruz.” dedi.
 
Ferko İnşaat tarafından inşa edilen Ferko Line ofislerinin bir kısmı kiralık bir kısmı satılık olarak değerlendirilecek. Gökçe Meriçten, kiralama olarak kurumsal firmalardan gelen talepleri ilk etapta değerlendirmeyi tercih ediyoruz ve elimizde tutuyoruz açıklasını yaptı.
 
Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, “Gelişen bölgelerde insanlar keşfedene kadar boşluk oluyor arz başlıyor sonra alıcı seçici oluyor. Bazı projeler mimaride yanlışlıklar yapıyor. Mimaride ve büyüklük olarak 40-60 m2 ofis kullanımı kalmadı. Minimum 100-150 m2 ofis yapmak gerekli. Satışta zamanında kolaylık yarattı belki bu küçük ofisler. Ama alıcılar ileride ne yapacağını bilmiyorlardı. Boşluklar ondan oluşuyor. Daha planlı, piyasa etüdleri yapılarak, kimler gelebilir bunlar dikkate alınmalı. Örneğin Papirus plazada 5 bin metrekareler satıldı ve kiralandı. Tek parça büyük ofislerde talep var ve tercih ediliyor. İyi mal iyi fiyatla talep görüyor.” açıklamasını yaptı.
 
Ferko Line ‘ nın teslimiyle beraber ulaşım ve lokasyon baz alındığında 20-25 dolar/metrekare olarak kiraya verilebileceğini ifade eden Gökçe Meriçten, daha önceki projelerinde kira hedefini tutturduklarını söyledi. Meriçten, bugünkü koşullarda 10-17 dolar/metrekarelerde kiraya verilen ofis projelerinde fiyatların “ Ferko Line” özelinde 20-25 dolar seviyelerine gelmesini beklediklerinin altını çizdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..