FETÖ’cülerin gayrimenkulleri için çok kritik TMSF uyarısı

FETÖ'cülerin gayrimenkulleri için çok kritik TMSF uyarısı

TMSF tarafından el konulan, FETÖ'cü firmaların binlerce gayrimenkullerine büyük ilgi sürerken flaş "komisyoncu" uyarısı geldi.

27 Kasım 2016 - 22:41

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve özellikle sonrasında devletin el koyduğu binlerce gayrimenkul için çok kritik uyarı geldi.

15 Temmuz Darbe girişimi ile terör örgütü FETÖ'ye finansal destek sağlayan yüzlerce firmaya el konulurken, binlerce gayrimenkul, arsa, AVM, hastane ve okullara el konularak gerek şirketler gerekse taşınmazların tüm insiyatifi TMSF'ye verilmişti. BU gayrimenkuller özellikle yatırımcının büyük ilgisini çekerken, son zamanlarda kendisini "komisyoncu" olarak tanıtan ve ucuza TMSF'den FETÖ gayrimenkullerinin satışına soyunanların ağına düşen ve paralarını kaptıranların ortaya çıkmasıyla yeni bir dolandırıcılık yöntemi daha gelişmiş oldu. Yaşanan gelişmeler sonrasında artan şikayetler nedeniyle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) açıklama yaptı.

TMSF açıklamasında vatandaşlar uyarılarak, hukuki süreçleri tamamlanan ve satış kararı alınan her şirket, taşınmaz ve diğer işlemler için resmi web sitesi üzerinden takip edilebilir bir süreçle, şeffaf ve rekabetçi bir ortam  oluşturulmak suretiyle satışların duyurularının yapılarak satıldığının altı çişzilerek vatandaşlar uyarıldı.

İŞTE TMSF TARAFINDAN YAPILAN O AÇIKLAMA!

Kurum tarafından yapılan son dakika açıklamasında, Açıklamada, "TMSF kendisine devredilen şirketler için, yeni  yöneticiler görevlendirmiştir. Şirketlerin yeni yöneticileri, şirketlerin  faaliyetlerine devam edebilmesi ve hiç kimsenin mağdur olmaması için yoğun mesai  harcamaktadırlar. Her bir şirketin imkanları elverdiği ölçüde, borçları da  ödenmeye çalışılmaktadır. TMSF’ye devredilen bir şirketten alacağı olanların  başvuracağı merci, TMSF değil, o şirketin yeni yöneticileridir. Bütün  satışların kurumun internet sitesinden duyurularak, şeffaf ve rekabetçi bir ortam  oluşturularak, gerçekleştirilmesi planlanan satışlar için kurumun 'www.tmsf.org.tr'  adresi üzerinden takip  edilerek bilgi alınabilir." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..