Filli Boya satışı için yetki verildi

Türkiye'nin boyada dev markası Filli Boya'nın da içinde bulunduğu dev iştirakin satışı için yetki verildi. Betek Boya'nın satış süreci başladı, yüzde yüzlük hisse satışı için karar çıktı. İşte ayrıntılar...

Filli Boya satışı için yetki verildi
Editor: Hakan A.
25 Kasım 2018 - 10:08

Türk boyacılık sektörünün önemli üreticileri arasında yer alan ve Filli Boya markası ile tanınan dev şirketin satışı için karar verildi. Betek Boya adıyla bilinen şirketin satışı için tam yetkinin verildiği bildirildi.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Türkiye'de yıllardır "Filli Boya" markası ile tanınan Betek Boya'nın hissedarları tarafından alınan karar kapsamında, şirketin satışı için düğmeye basıldı. Filli Boya'nın şirketi Betek Boya'nın yüzde 100'üne kadar satış opsiyonlarının değerlendirilmesi için Ünlü&Co firmasına tam yetki verdiği kaydedildi.

Satış süreci başlatılan Filli Boya için şimdiden dünyanın farklı ülkelerinden pek çok yatırımcı tarafından ilgilenildiği gelen bilgiler arasında. 

Betek Boya Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu tarafından Reuters üzerinden yapılan açıklamada, "Betek, gelecek 10 yıl planlarında Türkiye ve bölgemizde boya branşlarında ve mantolama alanında stratejik ve büyük adımlar ile gelişme potansiyeline ve planlarına sahiptir. Söz konusu büyüme sürecinde pazar fırsatlarının geliştirilmesine imkân verecek işbirliklerini değerlendirmeye açığız." ifadelerine yer verildi.

Türkiye genelinde inşaat şirketleri başta olmak üzere, son kullanıcıya da büyük bir pazar olarak satış yapılan Filli Boya ürünleri geniş bir kullanıma sahip. Ülke genelinde hemen hemen her iki yılda bir boya badana yapılmakta. Yeni taşınılan evlerde, ofis, mağaza, ve kapalı her türlü yapılar için buüyük bir pazar ve kullanım alanı bulunan Filli Boya'nın satışı ile sektörde önemli bir pazar yeni sahibinin olacak.