Fitch, Türkiye için notunu açıkladı! Bildiğimiz gibi

Fitch, Türkiye için notunu açıkladı! Bildiğimiz gibi

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings Türkiye`nin kredi notunu `BB+` seviyesinde olduğunu açıkladı. Türkiye'de yaşanan olumlu tüm gelişmeleri her defasında görememeyi başar Fitch, "bildiğiniz gibi" dedirtti.

22 Temmuz 2017 - 08:25

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her defasında eleştirilerinin hedefinde olan Uluslararası Kredi Derecelendirme şirketi ABD'li Fitch Ratings Türkiye'nin kredi notunu açıkladı. Fitch, Türkiye için; Türkiye`nin kredi notu `BB+` seviyesinde teyit edildi, görünümü durağan. Siyasi desteği arttırmak için hükümetin gündeminde ekonomiyi güçlendirmeleri öne çıkıyor ifadeleriyle kredi notu açıklamasını yaptı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Temmuz 2017 - İstanbul

Fitch  Ratings, Türkiye'nin kredi notunu teyit ederken, açıklamada görünümü değiştirmeyerek durağan olarak değerlendirdi. 

Her dönemde açıklamaları ve verdiği kredi notlarıyla büyük tepkileri üzerine çeken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hüküğmet yetkililerinin kredi notunu istemediği Fitch, Türkiye için yeni değerlendirmesini açıkladı. Yapılan reformları, büyümeyi, olumlu tüm gelişmeleri görmezden gelmeye devam eden Fitch, adeta "bildiğiniz gibi" dedirtti.

Fitch açıklamasında siyasi ve jeopolitik risklerin Türkiye'nin  kredi notu üzerinde baskı oluşturduğu vurgulandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..