Flaş gelişme: 6 Avrupa ülkesi için vize muafiyeti getirildi! 2 Mart'ta başlıyor...

Günün son dakika gelişmesi 6 Avrupa ülkesi için vize muafiyeti getirildi! İşte vize muafiyeti getirilen 6 Avrupa ülkesi listesini görmek için tıklayın.

Flaş gelişme: 6 Avrupa ülkesi için vize muafiyeti getirildi! 2 Mart'ta başlıyor...
Editor: Hakan A.
20 Şubat 2020 - 08:58 - Güncelleme: 03 Mart 2020 - 00:27

 Vize muafiyeti konusunda yeni bir adım atıldı! Birleşik Krallık başta olmak üzere 6 farklı Avrupa ülkesi için son dakika vize muafiyeti getirildi. Peki hangi Avrupa ülkeleri için vize muafiyeti var?

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 20 Şubat 2020 - İstanbul


Avrupa ülkelerine gitmek isteyen Türk vatandaşları için kapılar açılmaya mı başlıyor! Türk vatandaşları için vize muafiyeti süreci öncesi Avrupalı vatandaşlara gelmeye başladı. Başta Avusturya olmak üzere, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık 2 Mart'tan itibaren turistik amaçlı seyahatlerinde vize muafiyeti sağlandı. 

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Türkiye'nin, Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık'a vize muafiyeti sağlandığı Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy tarafından duyuruldu!

Açıklamada, "Avrupa Birliği (AB) Schengen bölgesi üyelerinden Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık vatandaşlarına, 2 Mart'tan itibaren Türkiye'ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Diğer taraftan Avrupa ülkelerine vize muafiyeti sağlamaya devam eden Türkiye, 12 ülkeye daha vize muafiyeti verdi!