Galatasaray’ın Riva arazisinde flaş gelişme!

Galatasaray'ın Riva arazisinde flaş gelişme!

Emlak Konut Riva'da ikinci kazanan şirkete ihaleyi verdi! Geçtiğimiz ay düzenlenen Riva arazisinin satış ihalesinde şok yaşanıyor. Emlak Konut GYO'nun düzenlediği ihalede Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığının belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamaması nedeniyle idare ikinci firmaya ihaleyi devretti.

17 Ağustos 2017 - 07:30 - Güncelleme: 17 Ağustos 2017 - 07:34

Galatasaray Divan toplantısı olaylarla geçerken, Galatasaray iin bir şok haber de Riva arazisinden geldi. İhaleyi kazanan Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığının belirlenen sürede sözleşmeyi imzalamaması gündeme damga vurdu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 17 Ağustos 2017 - İstanbul

Emlak Konut GYO ile yapılan anlaşma gereği Riva arazisi ihalesini kazanan ortaklığın ihale sözleşmesini belirtilen sürede imzalamaması nedeniyle KAP üzerinden açıklamada bulunuldu. 

Türkiye'nin en büyük proje geliştiricisi Emlak Konut GYO ve Galatasaray arasında imzalanan Riva arazisi anlaşması gereği gerçekleştirilen ihale kapsamında ihaleyi en iyi teklifle kazanan Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığın'ndan kötü haber geldi. Ortaklık belirtilen süre içerisinde Emlak Konut'un sözleşmesini imzalamaması nedeniyle ihaleyi kaybetti ve ikinci kazanan Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ’ye ihale edilmesi yönünde karar verildi. Karar Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen ihalede en yüksek teklifler alınarak rekor ücretle Galatasaray'ın Riva arazisi ihalesini en yüksek teklifi veren firmaya verilmişti. Aradan geçen sürede Galatasaray spor kulübü ise buradan gelecek 500 milyon dolarlık parayı kırdırarak yeni transferler ve borç ödemelerinde harcamıştı. Galatasaray spor kulübü paranın tamamını kredi borçlarına harcamaması nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu. Dün yapılan Olağan genel kurul ise olaylarla geçmişti. Yaşanan bu firma değişikliği Galatasray'ı etkilemeyecek. En yüksek ikinci teklifi yapan Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ belirtilen süre içerisinde sözleşmeyi imzalayacak mı bilinmez ama önümüzdeki günlerde Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığı'nın neden gereken sürede sözleşme imzalamadığı konusunda açıklama yapılacağı ifade ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..