Reklamı Geç
Gaziantep’te patlama sesi iddiasına Valilik açıklama yaptı

Gaziantep'te patlama sesi iddiasına Valilik açıklama yaptı

Gaziantep'te patlama mı oldu? Gaziantep ilinde yaşanan kuvvetli patlama sesi vatandaşı tedirgin ederken, Valilik konuya ilişkin açıklamada bulundu.

26 Kasım 2016 - 06:50

Gaziantep iline bağlı Yeditepe Mahallesi gece saatlerinde meydana gelen şiddetli bir patlama sesi duyulduğu haberleri ortalığı karıştırdı.

Patlamanın oldukça şiddetli olduğunu iddia edenler olduğu belirtiliyor. G.Antep patlamasına ilişkin açıklamalar peş peşe gelirken, olumsuz bir durum olmadığı ifade edildi.

Patlama iddialarına ilişkin ilk açıklama Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından gelirken, "Şiddetli Patlama iddiasıyla ilgili doğrulanmış herhangi bir bilgi bulunmamakta. En doğru açıklama ilgili resmi makamlarca yapılacak" ifadelerini kullanması vatandaşı bir an olsun rahatlattı.

Bir doğalgaz patlaması mı?

Gece saatlerinde yaşanan şiddetli patlama ile alakalı olarak kentin birçok bölgesinden duyulan patlama sesinin duyulduğu ve büyük tedirginliğe neden olduğu kaydedilirken, Patlamanın nedeni ile alakalı olarak yetkililer tarafından araştırılırken,  kentte olumsuz bir durumun olmadığı gelen ilk bilgiler arasında

Gaziantep Yeditepe Mahallesi olarak belirlenen patlama merkezinde gece saat 23.30 sıralarında şiddetli bir patlama sesi duyulması, tüm kentte hissedilirken, adeta alarm seviyesine geçildi Kentin büyük bir bölümü bu şiddetli patlama sesini duyarken, kısa süreli panik yaşanırken, vatandaş bu sesi merak ederek polis, valilik ve Belediye'yi telefonlara aradı. Bilgi almak için sosyal medya dahil bir çok haber sitesinden sıcak haberleri aradı. Vatandaşların ihbarı üzerine polis kentte güvenlik önlemlerini arttırarak alarm durumuna geçti. Yetkililer, sesin geldiği noktalarda patlama sesiyle ilgili araştırmalarda bulunurken, kentte herhangi bir olumsuz duruma rastlanmadığını açıkladı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: OLUMSUZ BİR DURUM YOK

Valilik kaynakları tarafından yapılan incelemeler sonrasında verilen ilk bilgilere göre, kentte şu an olumsuz bir durumun olmadığını, vatandaşların rahat olmasını istedi.

Aynı şekilde geceyi ayakta geçiren isimlerin başında gelen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de açıklamada bulunara, patlama iddiasıyla ilgili doğrulanmış herhangi bir bilgi bulunmadığının altını çizdi.

Gaziantep'te merkez Karataş ve Alleben Göleti civarında patlama sesi duyulmasına ilişkin Valilikten yapılan açıklamada, "Bu sesin Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev yapan uçaklarımızın ses hızını aşmış olmasından kaynaklanmış olabileceği değerlendirilmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir" ifadelerine yer verildi.

Gaziantep Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 25 Kasım günü saat 23.20 sıralarında il genelinde duyulan patlama sesinden dolayı jandarma, emniyet, AFAD ve itfaiyeye yapılan ihbarların değerlendirildiği bildirildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"26 Kasım 2016 saat 00.25 itibariyle hastane ve diğer kurumlarımıza bildirilen ya da görevlilerimize tespit edilen herhangi bir yaralanma, vefat veya maddi hasar bulunmamaktadır. Bu sesin Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev yapan uçaklarımızın ses hızını aşmış olmasından kaynaklanmış olabileceği değerlendirilmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..