Giresun'da bazı alanlar için riskli alan ve acele kamulaştırma kararı

Giresun'da yaşanan sel felaketi sonrasında önemli kararlara riskli alan ilanı ile acele kamulaştırma kararı eklendi.

Giresun'da bazı alanlar için riskli alan ve acele kamulaştırma kararı
Editör: Hakan A.
09 Eylül 2020 - 07:54 - Güncelleme: 09 Eylül 2020 - 07:56
Giresun sel felaketi sonrası yeni kararlar! Giresun ilinde bazı alanlar riskli alan ilan edilirken, bazı alanlar için acele kamulaştırma kararı alındı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 9 Eylül 2020 - İstanbul


Giresun'da meydana gelen sel felaketi sonrasında bölgenin ayağa kaldırılması adına yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Bu çerçevede, Giresun'da iki önemli karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Resmi Gazete'nin bugün yayımlanan sayısında Giresun ile alakalı iki önemli karar var. Bazı alanlar için kamulaştırma kararı alınırken, bazı alanlar için riskli alan ilanı yapıldı.

–– Giresun İli, Dereli İlçesi, Dereli ve Kuşluhan Mahalleleri Sınırları İçerisinde Bulunan ve Bazı Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 2944)

–– 22/8/2020 Tarihinde Meydana Gelen Sel ve Heyelan Nedeniyle Afete Maruz Kalan Giresun İli, Doğankent İlçesinde İhtiyaç Duyulan Konut, Sosyal Donatı, Okul ve İdari Binaların Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın. (Karar Sayısı: 2943)

YORUMLAR

  • 0 Yorum