Göztepe Yaya Köprüsü yenilemesi başlıyor

İBB tarafından Göztepe Yaya Köprüsü için yenileme uyarısı geldi. Göztepe Yaya Köprüsü'nün yenilenmesi için çalışmalar ne zaman başlayacak, ne zaman sona erecek?

Göztepe Yaya Köprüsü yenilemesi başlıyor
Editor: Hakan A.
31 Temmuz 2019 - 23:43 - Güncelleme: 01 Ağustos 2019 - 00:06

İstanbul'un önemli geçitlerinde yapım ve onarım çalışmaları devam ederken Göztepe Yaya Köprüsü için İBB'den yenileme uyarısı geldi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 31 Temmuz 2019 - İstanbul


İstanbul yaya trafiğinin önemli yerlerinden Göztepe Yaya Köprüsü için düğmeye basıldı. Göztepe Yaya Köprüsü yenilenmesi için çalışmalar başlıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Göztepe-Bostancı arasında bulunan Göztepe Yaya Köprüsünü yenileme çalışmalarına başlıyor. Çalışmalar kapsamında; mevcut yaya köprüsü sökülerek, yerine yeni köprü monte edilecek. Halihazırda eskiyen köprünün Kadıköy yönündeki ayağı, yapımı devam eden Kurbağalıdere ıslahı projesi ile çakışıyordu. Islah projesinin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için köprü ayağının oturacağı noktanın da değişmesi planlanıyor.

Yeni köprünün montajı tamamlandıktan sonra, eski köprünün söküm çalışmaları başlayacağından, yayalar çalışma süresince mevcut köprüyü kullanabilecekler.

Çelik olarak tasarlanan yeni yaya yolu köprüsü, 70.5 metre uzunluğunda 1 orta 2 kenar ayak, 2 asansör ve 2 iniş merdiveninden oluşacak.

Yaya üstgeçidinin orta ayak temelinin yapılabilmesi için, D-100 Karayolunun Göztepe Medical Park bölgesinde her iki yönde 1'er şerit, 2 Ağustos 2019 Cuma (Cumartesiye bağlayan gece) 24.00’den 6 Ağustos 2019 Salı sabah 06.00’ya kadar kapatılarak, yol daraltması yapılacak.