Reklamı Geç
Hac kuraları çekildi sonuçlar açıklandı - Tek linkle Hac kura...

Hac kuraları çekildi sonuçlar açıklandı - Tek linkle Hac kura sorgulama

1 Milyon 800 Bin hacı adayının merakla beklediği Hac kura çekilişi yapılırken, gece 23:00 itibariyle sonuçlar açıklandı. Peki nasıl Hac kura sorgulama yapabilirim? sorusunun yanıtı tek bir link ile haberimizde.

25 Şubat 2017 - 09:26

Milyonlarca hacı adayı tarafından büyük bir heyecanla beklenen 2017 Hac Kura sonuçları yapılan çekilişin ardından gece saat 23:00 itibariyle açıklandı. Diyanet İşleri Hac  sitesinden adaylar kura sonuçlarını online olarak anında sorguluyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Şubat 2017 - İstanbul

Türkiye genelinde 2017'de Hac vazifesini yerine getirecek, kutsal topraklarda Hac yapacak 2 milyona yakın aday için bekleyiş sonaerdi. Hac kura sonuçları dün yapılan kura çekilişi ile belirlendi. Hangi 80 bin hacı adayı bu yıl hac vazifesini yerine getirebilecek? İşte o sorunun kısa ve öz yanıtı.

Hac ibadeti için bu yıl kutsak topraklara gitmek için hazırlıklarına başlayacak 80 bin isim belirlendi. Yapılan Hac kura çekilişi sonuçları 23:00'da Diyanet Hac web sitesinde yayımlandı.

Hac kura sonuçları için yapmanız gereken oldukça basit. http://hac.diyanet.gov.tr/ sitesine tıklayın, karşınıza geen sorgu ekranından TC kimlik numaranazı girin ve onaylayın, karşınıza gelecek ekranda Hac hakkı kazanıp kazanmadığınız gelecek.

Diyanet Başkanlığı tek sorgu ekranından gösterdiği Hac kura sonuçları dışında, Hacca gitmeye hak kazanan 80 bin vatandaşa kayıtlı cep telefonu numaraları üzerinden kısa sms atarak duyuruda bulundu.

2017 Yılı Hac Kura ve Durum Sorgulama Ekranı

hac kura sorgulama 2017

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..