Reklamı Geç
Hakkari okulları için 5 bin 806 kişilik iş başvurusu kura...

Hakkari okulları için 5 bin 806 kişilik iş başvurusu kura çekilişi yapıldı

Hakkari'deki okulların temizlenmesi için işe alınacak 108 kişi yapılan kura çekilişiyle belirlendi. İşe başvuru yapan kişi sayısı ise 5 bin 806 olarak açıklandı.

18 Ekim 2016 - 13:59

Hakkari ilinde bulunan devlet okullarında istihdam edilmek üzere temizlik işi için işçi alımı geniş bir katılımla yaklaşık 5 bin 806 kişi arasından yapıldı ve 108 kişi belirlendi.

İş sahibi olmak isteyen binlerce kişi 108 kişinin işe alınacağı kura çekilişine katılırken, asıl ve yedek işçi listesi çekilişle belirlendiği bildirildi.

Hakkari ilinde, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) ile okulların temizlik işlerinde çalıştırılacak olan 108 kişilik istihdam kontenjanı için 5 bin 806 kişi başvuruda bulunduğu ifade edildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, TYÇP kapsamında, il merkezi ve köylerindeki okulların temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere 108 kişilik kontenjan oluşturulurken, başvuru yapanların sayısı odukça yüksek bir rakama ulaştı. İş için başvuranlar yapılan kura çekilişi ile beirlenmesiyle istihdam uygulaması sona erdi. Belirlenen isimler ise ekim ayı içerisinde belirlenen il merkezi veya köylerde bulunan okullara yerleştirilerek iş başı yapacakları gelen haberler arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..