Halk GYO, İzmir ve Erzurum projeleri 2020 yılı değerleme raporları açıklandı

Halk GYO'nun İzmir ve Erzurum'da bulunan bazı projelerin yıl sonu değerleme raporları belli oldu. Şirket diğer taraftan kredi derecelendirmesi için yeni bir anlaşma imzaladı.

Halk GYO, İzmir ve Erzurum projeleri 2020 yılı değerleme raporları açıklandı
Editör: Hakan A.
22 Aralık 2020 - 21:28
Türkiye'nin önemli gayrimenkul geliştiricilerinden biri olan Halk GYO, Erzurum ilinde 2, İzmir'de bulunan 1 projesinde değerleme raporlarını açıkladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Aralık 2020 - İstanbul 


Halkbank şirketlerinden biri olan Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Erzurum ve İzmir'de hayata geçirdiği bazı projelerinin 2020 yıl sonu değerlemeleri yapıldı. Diğer taraftan şirket, 2021 yılı için yeni kredi derecelendirme kuruluşuyla anlaşma imzaladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada Halk GYO'nun bazı projelerinin yıl sonu değerleme raporları açıklanırken, şirket Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirmesi kapsamında yeni sözleşme imzaladığını duyurdu.


Gayrimenkul satışına dair KAP açıklamasında, 'Sermaye Piyasası Kurulu'nun kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirme mevzuatı kapsamında Şirketimiz adına kurumsal yönetim ilkelerine uyum derecelendirme notu alınması amacıyla Şirketimiz ile JCR Avrasya Derecelendirme A.Ş. arasında bir yıl süreyle geçerli olmak üzere 22.12.2020 tarihinde sözleşme imzalanmıştır.' denildi.

Şirketimiz portföyünde yer alan Erzurum merkezli "Yakutiye Arsası"na ait 2020 yılsonu değerleme raporu ektedir.

Şirketimiz portföyünde yer alan Erzurum merkezli 12476 Ada kayıtlı "Palandöken Arsalar"a ait 2020 yılsonu değerleme raporu ektedir.

Şirketimiz portföyünde yer alan İzmir merkezli "Konak 2 Binası"na ait 2020 yılsonu değerleme raporu ektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum