Halkbank kadın girişimciler için 100 Bin TL kredi desteği sağlayacak

Türkiye genelinde kadın girişimciler için kredi desteği sunacak Halkbank 100 bin TL'ye kadar kredi verecek. İşte Halkbank kadın girişimci için hazırladığı kredi destek paketi ayrıntıları.

Halkbank kadın girişimciler için 100 Bin TL kredi desteği sağlayacak
Editör: Hakan A.
08 Mart 2021 - 13:32
Dünya kadınlar günü nedeniyle Halkbank, Türkiye genelinde kadın girişimcilere destek vermek amacıyla önemli bir kredi için başvuru almaya başladı. Ülke genelinde kadın girişimciler için 100 Bin TL'ye kadar kredi verilecek. Peki Halkbank kadın girişimci kredi destek paketi ayrıntıları neler? 

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 8 Mart 2021 - İstanbul


 Koronavirüs sürecinde esnafa, vatandaşa uygun şart ve koşullarda kredi imkanı sunan Halkbank, yeni bir destek kredi paketi ile kadınlara kredi sağlayacak. Kadın girişimci olacan herkese 100 Bin TL'ye kadar önemli bir kredi desteği verilecek.

Açıklama Dünya kadınlar gününde düzenlenen üreten Kadınlar Zirvesi kapsamında yapıldı. Bugün düzenlenen zirvede kadın girişimcilere kredi açıklaması geldi. 100 Bin TL'ye kadar olacak kredi desteği, kadın girişimcileri kapsayacak.


Kredi destek başvurusu, Halkbank kadın girişimciye 100 Bin TL kredi şart ve koşulları için ayrıntılar açıklandı.

halkbank kadın girişimci kredi desteği

Kadın Girişimci Kredisi

Ekonomik gelişmede, istihdamı arttırmada ve sürekli üretim ile satış organizasyonunda önemli rol üstlenen Kadın Girişimcilere, Halkbank’tan tam destek!

Bir iş fikrine dayalı olarak ilk defa iş kuracak ya da işini kurmuş olan Kadın Girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla “Kadın Girişimci Kredisi” oluşturulmuştur.

Kredi Limiti

Kadın Girişimcilerin kullanabileceği azami kredi limiti;
  • İşini kurmuş olan kadın girişimciler için azami 100.000 TL,
  • Yeni iş kuran kadın girişimciler (6 aydan kısa süredir faaliyette bulunan) için azami 50.000 TL’dir.
  • Kadın Girişimcilere yukarıda belirtilen azami limitler kapsamında; asgari 5.000 TL Ticari KMH (Dost Hesap) ve asgari 5.000 TL limitli Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ/Business/Esnaf Kart) ürünleri sunulacaktır.

Kredi Özellikleri
 
  • Kredi vadesi; azami 6 ay Anapara Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam azami 36 Ay’dır.
  • Kredi, Aylık Eşit Taksitli olarak kullandırılabilecektir.
  • Ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil edilecektir.
  • Kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden Havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacaktır.

Kimler Faydalanabilir?

Kredi başvurusu esnasında Kadın Girişimcilerin aşağıda belirtilen kriterleri sağlamaları gerekmektedir;

Gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %50’si başvuru tarihi itibarıyla Kadın Girişimcilere ait olan tüzel kişi işletmeler başvuruda bulunabilecektir.

Kadın Girişimcinin krediyi kullanabilmeleri için işletmeyi kurmuş olması veya bir işyeri kurmadan ikametgâhını işyeri olarak kullanan girişimcilerde, kayıtlı olduğu Vergi Dairesi’nden alınmış vergi mükellefi olduğunu gösteren belge aranacaktır.

Kredi talebinde bulunan Kadın Girişimci, sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılıyor olmalıdır.

Tüzel kişi şirketlerde birden fazla kişinin Kadın Girişimci kriterlerine uygun olması halinde, yalnızca bir girişimci kredi kullandırılabilecektir.

Bu ürünümüz ile ilgileniyor ve daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;

YORUMLAR

  • 0 Yorum