Halkbank'tan esnaf ve sanatkarlara uygun faizlerle yeni kredi desteği

Esnaf ve sanatkarla yeni kredi müjdesi Resmi Gazete'de yayınlandı. Halkbank tarafından sağlanacak esnaf kredisi şartları belli oldu.

Halkbank'tan esnaf ve sanatkarlara uygun faizlerle yeni kredi desteği
Editör: Hakan A.
29 Aralık 2020 - 08:39
Türkiye genelinde esnaf ve sanatkara müjdeli kredi haberi bugün geldi. Halkbank tarafından esnafa yeni bir kredi kullandırmak için düğmeye basıldı. Koronavirüs salgını kapsamında zarara uğrayan, dükkanını kapatmak zorunda kalan ve finansman ihtiyacı bulunan tüm esnaf ve sanatkarlara uygun faiz oranları ile Halkbank üzerinden kredi verilecek.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 29 Aralık 2020 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kredi desteği kapsamında halkbank üzerinden krediler verilmeye başlıyor. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayınlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkârlara Kredi Kullandırılmasına Dair Kararın ayrıntıları Resmi Gazete'de açıklandı. (Karar Sayısı: 3340)

Esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyaçlarına uygun koşullarda karşılanması amacıyla, önceki yıllarda alınan kararlar kapsamında Türkiye Halk Bankası A.Ş. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletiyle veya doğrudan esnaf ve sanatkarlara kullandırılmış olup bakiyesi 2021 yılına devreden krediler ile 1/1/2021-31/12/2021 tarihleri arasında bu tarihler dahil olmak üzere bankacılık usul ve esaslar çerçevesinde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifleri  Birlikleri Merkezi Birliğine (TESKOMB) bağlı bölge birliklerine ortak olan ESKK'lar kefaletiyle veya ESKK'ların kefaleti olmaksızın Bankaca Doğrudan esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak kredilere, 1/1/2021-31/12/2021 tarihleri arasında geçerli olmak üzere belirlenen faiz indirim oranı uygulanarak kredi kullandırılacaktır.

Halkbanbk tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılacak yeni kredi destek paketine dair tüm ayrıntıları buradan öğrenebilirsiniz. Kredi şartları, Halkbank esnaf kredisi faiz oranları ile diğer detayları görmek için Resmi Gazete'nin bugünkü sayısını okumanız yeterli.

halkbank esnaf kredisi 2021
halkbank esnaf ve sanatkarlara kredi desteği

YORUMLAR

  • 0 Yorum