Hatice Kolçak: Deprem değil panik öldürecek bizi!

Elazığ ve Malatya'da yıkıma ve can kaybına neden olan 6.8 büyüklüğünde yaşanan deprem sonrası Hatice Kolçak, panik havasına dikkat çekti.

Hatice Kolçak: Deprem değil panik öldürecek bizi!
Editor: Hakan A.
25 Ocak 2020 - 16:03 - Güncelleme: 25 Ocak 2020 - 16:09

Deprem gerçeği ile yaşayan Türkiye, dün gece meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depremi ile bir kez daha sallandı. Elazığ ve Malatya illerinde yıkım ve can kaybı yaşanan depremde 20'nin üzerinde can kaybı, 1000'den fazla yaralı var. Deprem esnasında neler yapılmalı sorusu bir kez daha gündeme geldi. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 25 Ocak 2019 - İstanbul


Elazığ Sivrice ve Malatya Pütürge merkezli yaşanan 6.8 şiddetindeki deprem büyük yıkıma ve can kaybına neden oldu. Devletin tüm kurumları koordineli şekilde deprem bölgesinde çalışmalarını yürütüyor. Elazığ Depremi esnasında yaşanan panik görüntüleri deprem esnasında ne yapmalı, nasıl davranmalı sorusu yeniden gündeme geldi.

EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, Elazığ depremi ve sonrasında yaşananlar ile alakalı değerlendirmelerde bulundu. Deprem gerçeği ile yaşamayı öğrenmenin önemine vurgu yapan Kolçak, "Deprem esnasında soğukkanlı davranarak bir yerlere kaçışma ve panik havasından kurtuılmamız lazım. Ülkemiz deprem kuşağında ve bu depremler yaşanacak. Panik yapmadan korunmaya çalışmayı öğrenmemiz lazım. Deprem esnasında binayı terk etmemek lazım. Deprem olduğunda hayat üçgenini kurup, depremin bitmesini beklemek lazım. Bu konuda bilinçlenmemiz gerek. Deprem değil, bina öldürür diyorduk. Ben ise deprem değil panik öldürür diyorum. Panik yapmadan deprem esnasında soğukkanlı davranmayı öğrenmemiz şart." ifadelerini kullandı.

Hatice Kolçak, Elazığ depremi ile alakalı videosunu altta verilen bağlantıdan izleyebilirsiniz. 

Hatice Kolçak'ın anlatımıyla  Elazığ depremine ilişkin önemli ayrıntıları içeren videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.

Hatice Kolçak'ın kişisel YouTube kanalına abone olmak ve diğer videolarını izlemek için tıklayın.

 
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.