Hedef Yapı için iflas kararı verildi

Konkordato ilan ederek iflasını isteyen inşaat şirketleri arasında bulunan Hedef Yapı'nın Mahkeme tarafından iflasına karar verdi. Hedef Yapı resmi olarak iflas etti.

Hedef Yapı için iflas kararı verildi
Editor: Hakan A.
31 Ocak 2019 - 09:22

Ekonomik darboğaz nedeniyle iflas eden İnşaat firmaları arasına bir yenisi daha eklendi. Pek çok önemli projede adı geçen Hedef Yapı inşaat firması için mahkeme kararını verdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 31 Ocak 2019 - İstanbul


İstanbul merkezli inşaat firması Hedef Yapı, 3 ay kadar önce Konkordato için başvuru yaptığı mahkemeden iflas kararı çıktı. Mahkeme tarafından üç aylık mühlet verilen Hedef Yapı Sanayi Ticaret Limited Şirketi hakkında iflas kararı verildiği gelen son dakika haberleri arasında.

İnşaat sektöründe güç kaybeden müteahhitler Konkordato ile iflas etmeye devam ediyor. Bu şirketler arasına Hedef Yapı firması da eklendi. Mahkeme tarafından verilen mühletin tamamlanmasıyla iflas kararı verildi.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 2018/1179 sayılı kararı kapsamında üç ay süre verilen Hedef Yapı için süre sona erdi. Mühlet sonrasında Mahkemece Hedef Yapı Sanayi ve Ticaret limited Şirketi'nin iflasına karar verildiği öğrenildi.

Çamlıca Camii'nde çalıştı

Hedef Yapı firması pek çok önemli projede adı geçen firmalardan biri olarak öne çıkıyordu. Yurtiçöi ve yurtdışı pek çok projede çalışma yürüten Hedef Yapı, Çamlıca Camii inşaatı, İstanbul Atatürk Havalimanı, Dünya Ticaret Merkezi, Bakü Tiflis Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı,İzmit Deprem Konutları, Park Vadi Evleri, Sultown Projesi, Okçular Tekkesi, Evora Konut Projesi,Mimar Sinan Camii,  Akasya Alışveriş Merkezi (AVM) ve konut inşaatı, Susesi Otel ve Kongre Merkezi, Adana Hilton ve Sabancı Üniversitesi gibi önemli projelerde iş yaptı.

Diğer taraftan yurtdışı projeleri kapsamında şirketin bazı işlerinin devam ettiği kaydedildi.

Yurtdışında tamamlanan projeler arasında ise, Kempınskı Grand Otel (Gelincik) RUSYA, Gelincik Apart Otel RUSYA, Novy Cheromushkı - 2 RUSYA, Al Fateh Üniversitesi LİBYA, Burj Al Baher LİBYA, Tema Lenınsky RUSYA, Bolotnikovska RUSYA, Maliye Bakanlığı TÜRKMENİSTAN, Fantan Projesi  TÜRKMENİSTAN, Çeremuşki RUSYA, Kaskad KAZAKİSTAN, Çocuk Hastanesi  KAZAKİSTAN, Kayak Merkezi  TATARİSTAN, Almati Konut KAZAKİSTAN, Otel Severnaya Palmira RUSYA, Apart Hotel Krasnodor  RUSYA, Kiev Villaları UKRAYNA, Krasnodor Villaları  RUSYA, Novgorod Villaları  RUSYA, Perspective Konut UKRAYNA gibi ülkelerde yaptığı projeler bulunuyor.