Reklamı Geç

Her gün 140 sefer yapan Havaist sefer ve ücret tarifesi güncellendi

İstanbul Havalimanı'na şehrin dört bir yanından her gün 140 sefer yapan Havaist, sefer ve tarifelerinde güncelleme yaptı. Peki Havaist otobüsleri ücretleri ne kadar? İstanbul Havalimanı otobüs seferleri hangi noktalardan kalkıyor?

Her gün 140 sefer yapan Havaist sefer ve ücret tarifesi güncellendi
Editör: Hakan A.
23 Şubat 2019 - 07:25 - Güncelleme: 11 Kasım 2020 - 23:59

Türkiye'nin dev havalimanı İstanbul Havalimanı için geri sayım devam ederken, şehrin pek çok noktasından her gün 140 seferle yolcu taşımacılığı gerçekleştiriliyor. 2019 yılı Şubat ayı itibariyle sefer saatleri ve Havaist ücret tarifesi güncellendi.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 23 Şubat 2019 - İstanbul


İstanbul Havalimanı yolcu taşımacılığı işini üstlenen ve lüks toplu ulaşım hizmeti vermeye devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinden biri olan Otobüs AŞ’ye ait HAVAİST, İstanbul Havalimanı'na 10 Ocak itibariye 5 ayrı hat daha açarak her gün 140 sefer düzenlemeye devame diyor. 

HAVAİST’in seferleri, İstanbul Havalimanı’ndaki yolcu ve çalışanların ulaşım ihtiyaçları dikkate alınarak arttırıldı. Karar, Türk Hava Yolları’nın (THY) 9 - 10 Ocak 2019 tarihinden itibaren İstanbul Havalimanı’ndaki mevcut uçuşlarını karşılıklı olarak artıracak olması nedeniyle alındı.HAVAİST’te, 30 otobüs ile 5 farklı hattan İstanbul Havalimanı’na yapılan günlük seferler arttırılarak ek seferlerle birlikte 140’a çıktı. Buna bağlı olarak otobüs hareket saatlerinde güncellemeye gidildi.Hatlar, İstanbul genelinde 16 ilçe sınırı içerisinde 21 merkezden yolcu alabilecek şekilde belirlendi. THY, TUHİM, İETT, İGA, BELBİM ile birlikte yapılan çalışmalar kapsamında planlanan 21 lokasyon; Metro, Metrobüs, Otobüs, Minibüs, Otogarlar ve Deniz Ulaşımı ile entegrasyon dikkate alınarak tespit edildi.

Buna göre; Taksim - Beşiktaş -Yeni Havalimanı Hattı (İST-19) (Gidiş-Dönüş), Yenikapı-Bakırköy -Yeni Havalimanı ( İST-1) (Gidiş Dönüş), Kozyatağı Metro - Yeni Havalimanı Hattı (İST-7) (Gidiş Dönüş) ve TÜYAP - Bahçeşehir Yeni Havalimanı (İST-2) (Gidiş Dönüş), 15 Temmuz Demokrasi (Esenler) Otogarı - Alibeyköy Cep Otogarı - İstanbul Havalimanı Hattı (Gidiş Dönüş) hatlarının sefer saatleri yeniden düzenlendi.

Uygulama kapsamında, ihtiyaç halinde ek seferler de düzenlenecek. HAVAİST İstanbul Havalimanı taşımacılığında, ödemeler sadece İstanbulkart üzerinden yapılabiliyor.

HAVAiST-SEFER-VE-uCRET-TARiFESi-Güncel 22.02.2019

HAVAİST HAT - FİYAT TARİFESİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum