Hızlıöde, Paybull ve N Kolay şirketleri hakkında flaş gelişme

2 yeni ödeme ve elektronik para hizmeti veren şirket ile bir şirket için ise faaliyet genişletilmesine dair son dakika izinler Merkez Bankası tarafından verildi.

Hızlıöde, Paybull ve N Kolay şirketleri hakkında flaş gelişme
Editör: Hakan A.
24 Aralık 2020 - 08:29
Türkiye'de yeni elektronik para ve ödeme hizmeti veren şirketlere izinler verilmeye devam ediyor. Son yıllarda artan elektronik ortamda ödeme yapılmasına dair şirketlere yenileri eklenmeye devam ediyor. Bu sabah resmi gazete'de 3 yeni firma için faaliyet izni verildi.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 24 Aralık 2020 - İstanbul

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), Türkiye'de elektronik para  kuruluşu faaliyet izinlerine yenilerini ekledi. Bu kapsamda N Kolay Ödeme Kuruluşu için yetki ve alanlar genişletilirken, Hızlıöde ve Paybull ismiyle iki yeni şirkete faaliyet izni verildi. 

–– N Kolay Ödeme Kuruluşu A.Ş.’nin Faaliyet İzni Kapsamının Genişletilmesine İlişkin Kararın ayrıntılarını buradan görebilirsiniz. 

–– Hızlıöde Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye Elektronik Para Kuruluşu Olarak Faaliyet Göstermek Üzere Faaliyet İzni Verilmesine İlişkin Karar ın ayrıntılarını buradan görebilirsiniz.

–– Paybull Ödeme Hizmetleri A.Ş.’ye Ödeme Kuruluşu Olarak Faaliyet Göstermek Üzere Faaliyet İzni Verilmesine İlişkin Kararın ayrıntılarını buradan görebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum