İBB, 2020 model 157 yeni otomobil alımı ihalesi açıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 157 adet yeni otomobil almak için ihale açacağını duyurdu.

İBB, 2020 model 157 yeni otomobil alımı ihalesi açıyor
Editör: Hakan A.
29 Mayıs 2020 - 14:50
Megaşehir İstanbul'da CHP'li Ekrem İmamoğlu yönetiminde Büyükşehir Belediyesi'nde yeni hizmet alım ihalesi gerçekleştiriliyor. İBB; 2020 model 157 adet yeni otomobil için 6 farklı ihale düzenleyerek alım gerçekleştirecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yeni otomobil alımı için ihale açacağını duyurdu. İhhale İstanbul Ulaşım Hizmetleri ve Araç Kiralama San. ve Tic. A.Ş., tarafından gerçekleştirilecek. Toplamda 157 adet binek otomobil satın almak üzere açılan 6 ayrı ihale ile otomobil satın alma işlemi gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, İBB'nin iştiraki şirketlerinden İstanbul Ulaşım Hizmetleri ve Araç Kiralama San. ve Tic. A.Ş. ve İstanbul Otobüs A.Ş. 6 ayrı ihale ile toplamda 157 adet 2020 model yeni otomobil satın almak için ihale açtı. İhale yöntemiyle satın alınacak bu otomobiller motor hacmi, motor gücü, yakıt deposu büyüklüğü gibi özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. 

İlki 6 Haziran tarihinde yapılacak otomobil satın alma ihalesinde 3 adet binek otomobil satın alınacak. Daha sonra yapılacak üç farklı ihalede 4'er adet otomobil satın alımı gerçekleştirilecek. 


19 Haziran'da 80 adet otomobil satın alınacak ihaleden sonrai bu kez 22 Haziran tarihinde 62 adet otomobil alımı için ihale yapılacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum