İbrahimağa Köprüsü yıkımı başladı! Kadıköy Ayrılıkçeşmesi İstasyonu karşısına yeni durak

Kadıköy'de köprü yıkım çalışmalarına başlanılan İbrahimağa Köprüsü nedeniyle trafik farklı noktalardan sağlanırken, 5 ay boyunca devam edecek olan çalışmalar nedeniyle alternatif İETT durağı ve güzergahlar belirlendi.

İbrahimağa Köprüsü yıkımı başladı! Kadıköy Ayrılıkçeşmesi İstasyonu karşısına yeni durak
Editör: Hakan A.
09 Kasım 2019 - 15:51

Her gün milyonlarca İstanbullunun kullandığı o güzergah 5 ay süreyle trafiğe kapatılıyor. İşte nedeni ve çalışmalarda kullanılacak alternatif güzergah... İstanbul Kadıköy'de bu yolu kullanacaklar dikkat! Çalımalar nedeniyle geçiş alternatif yerlerden sağlanacak.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 9 Kasım 2019 - İstanbul


İstanbul trafiğinde her yeni gün farklı bir noktada yapılan yol bakım ve onarım çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Kadıköy'ün can damarı lokasyonlarından biri olan Orgeneral Şahap Gürler Caddesi'nde başlatılan yol çalışması nedeniyle belediye tarafından özel yeni bir durak ve alternatif yol güzergahı hayata geçirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Orgeneral Şahap Gürler Caddesi'nde başlatılan yol çalışması nedeniyle İETT otobüsleri için alternatif güzergahlar oluşturdu. İstanbulluların çalışmalardan olumsuz etkilenmemesi için, Ayrılıkçeşmesi İstasyonunun karşısına da yeni durak ekleniyor.


 İETT OTOBÜSLERİ İÇİN ALTERNATİF GÜZERGAH 

Çalışmalar süresince, 56 İETT hattı 507 araç, günlük 2 bin 578 sefer ile Behiçbey Sokak’tan geçecek. Bu durumda tek yön olarak hizmet veren Haydarpaşa Köprüsü çift yönde çalışacak ve Kadıköy yönünde şerit daralması meydana gelecek. 


Mevcut durumda çift yön olarak hizmet veren Behiçbey Sokak ise çalışmalardan dolayı tek yön olarak kullanılmaya başlanacağı kaydedilen açıklamada, Kadıköy çıkışları için trafik yoğunluğu azaltılmaya çalışılacak. Çalışmalar süresince, güzergah dışı kalacak Hamza Yerlikaya durağı yerine Ayrılıkçeşmesi İstasyonu'nun karşısına yeni durak ekleneceği bildirildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, Kadıköy Orgeneral Şahap Gürler Caddesinin, 11 Kasım 2019'da başlayacak çalışmalarla 180 gün  (5 ay) süreyle trafiğe kapalı olacağı kaydedildi.

kadıköy Orgeneral Şahap Gürler Caddesi yol bakım çalışması

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum